Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Aktuální vyjádření starostky města - 4. duben

Vážení spoluobčané, je tu další víkend, tedy také čas na rekapitulaci uplynulého týdne. Nové aktuální informace zveřejňujeme průběžně, přesto si dovolím některé připomenout.
 

 
 
V pondělí 30. 3. jednala rada města, poprvé formou videokonference, a mj. schválila pozastavení rozhodování o dotacích z rozpočtu města. Jedná se o dočasné rozhodnutí, o kterém byli žadatelé písemně vyrozuměni.

Pardubický kraj spustil od 1. dubna elektronický systém hlášení potřeb ochranných prostředků. Je určen především pro poskytovatele zdravotních a sociálních služeb a pro zajištění v oblasti školství. Věřme, že se tento systém osvědčí.

VOŠ a SŠT zajišťuje tisk ochranných štítů pro Pardubický kraj, zejm. pro nemocnici v Ústí nad Orlicí. Od středy 1. 4. se začaly tisknout tyto štíty také pro naše potřeby, prvních 15 ks bylo předáno do sociálních služeb. Opětovně děkuji vedení sociálních služeb a všem děvčatům, která s plným nasazením, s obavami o zdraví své i rodinných příslušníků, věnují potřebnou péči seniorům.

S potěšením mohu konstatovat, že neustále shromažďujeme roušky od dobrovolníků a předáváme tam, kde je třeba. A děkuji tímto dobrovolným švadlenkám za to, že pomáhají i těm, kteří jsou mimo naše město, blízcí v LDN a podobných zařízeních či přátelé v jiných městech. Je to důkaz velké sounáležitosti a vzájemné pomoci.

Milí Třebováci, vím, že stále nová opatření a opakované nepříznivé zprávy mají na nás velký vliv, jsme na tom všichni stejně. Pojďme, prosím, hledat pozitivní energii a předávejme si ji navzájem. Energii, která nám pomůže všechno společně zvládnout.

Magdaléna Peterková
 
Zodpovídá: Jiří Holý
Vytvořeno / změněno: 4.4.2020 / 4.4.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém