Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Česká Třebová příští rok zaplatí za energie o pětinu méně než letos

Radnice České Třebové nakoupila na příští rok elektřinu a plyn na Českomoravské komoditní burze Kladno a dosáhla tím snížení nákladů proti letošku o více než 20 procent.
 

 
 
Pro městský rozpočet to bude znamenat úsporu 2 miliony a 350 tisíc korun. „V době očekávaného poklesu daňových příjmů kvůli koronavirové epidemii je to dobrá zpráva,“ uvedla starostka Magdaléna Peterková. 

Celkem město pro svůj úřad, městské organizace a společnosti na příští rok nakoupilo přes 5,3 tisíce megawatthodin (MWh) elektřiny a 7,4 tisíce MWh zemního plynu. „Ceny elektřiny nám v příštím roce klesnou o více než 15 procent, v nízkém napětí ji budeme odebírat za průměr podle distribučních sazeb 1166 korun za MWh a ve vysokém napětí za 1209 Kč/MWh. Jsou to nejnižší ceny v historii našich burzovních nákupů,“ upřesnila starostka. Zemní plyn městu zlevní dokonce o 30 procent a i zde se cena dostala na historické minimum.  

Česká Třebová nakupuje energie na kladenské burze od roku 2011. Do společné poptávky sdružuje spotřebu základních a mateřských škol, domu dětí a mládeže, kulturního centra, knihovny, muzea, sociálních služeb, Vodárenské společnosti Česká Třebová a společnosti Eko Bi zabývající se technickými službami, údržbou zeleně a provozováním městských sportovišť.
 
Zodpovídá: Jiří Holý
Vytvořeno / změněno: 24.6.2020 / 24.6.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém