Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Českotřebováci na Dnech partnerských měst v Olawě

 

 
 

Ve dnech 19.–23. 9. 2012 se z iniciativy našeho partnerského města Olawa uskutečnila prezentace našeho města v Polsku.

 

Ve čtvrtek 20. září proběhla dvě velice úspěšná divadelní představení souboru Domu dětí a mládeže Kamarád „O liščí moudrosti“ pro děti z olawských  základních a mateřských škol. Představení se setkala s velice nadšeným přijetím nejenom u dětského publika, ale byla velmi pozitivně hodnocena i ze strany vedení Kulturního centra Olawa.

 

Od pátku 21. září se město prezentovalo pro dospělé obyvatele našeho partnerského města. V průběhu pátečního dopoledne se sešli zástupci obou partnerských měst ke krátké diskusi, v níž zhodnotili průběh dosavadní spolupráce, poté se uskutečnilo jednání s ředitelkou a dalšími zástupci olawského gymnázia, kdy byla projednána možnost výměnných akcí pro rok 2013 a účast polských studentů ve společném projektu ke Dni  válečných veteránů. 

 

Na zahájení českotřebovské prezentace byl promítnut film Tmavomodrý svět a po něm následovala krátká diskuse, v níž většina zúčastněných mohla konstatovat, že mnohá fakta z historie české mají i stejné okamžiky v historii polské. Poté byli všichni pozváni k degustaci české kuchyně a je nutno konstatovat, že nabídnuté pokrmy všem návštěvníkům zachutnaly.

 

V sobotu ráno proběhla multimediální prezentace města, kdy kromě historie České Třebové, realizovaných investičních projektů, možností sportovního a kulturního vyžití byla občanům Olawy prezentována i jabkancová pouť. V odpoledních hodinách byla vernisáž výstavy, kde se kromě dalších fotografií prezentovali členové českotřebovského gymnaziálního fotografického kroužku vlastním projektem.

 

V 18 hodin koncertovala skupina Nil, jejíž členové zde navázali úzký kontakt se členy olawské hudební skupiny S.I.N. Ve večerních hodinách proběhlo jednání o možnostech spolupráce se zástupci olawských kulturních skupin.

 

Ing. Jaromíra Žáčková

místostarostka města

 
Zodpovídá: Miroslava Kejvalová
Vytvořeno / změněno: 26.9.2012 / 26.9.2012
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém