Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Město > Partnerská města > Agrate Brianza, Itálie

 

Českotřebovská delegace se vrátila ze šestidenní návštěvy do italského twinningového města Agrate Brianza

 

 
 

V delegaci byli kromě statutárních zástupců města a zástupců státní správy zastoupeni i členové rady a zastupitelstva města, dále představitelé kultury (zástupce městské knihovny, umělecké skupiny TRIARIUS, výtvarné skupiny MAXMILIAN, pěvecký sbor BENDL, Velký swingový orchestr, mažoretky, hudební skupina ŠUTR) a sportu (sportovní fotbalový klub, basketbalisté, hokejbalisté) a představitelé  různých zájmových skupin (filatelisté, mykologové, ekologové, Spolek od sv. Kateřiny), různých sportovních odvětví, církve, ale také zástupci podnikatelů.

Italové do nejmenších detailů vypracovali program tak, aby byl prostor nejen na oficiální pracovní setkání, kdy se u kulatého stolu scházeli  představitelé jednotlivých zájmových oblastí  podle svých odborností se svými italskými protějšky, ale také na poznání města samotného, místních  zvyklostí a tradic, stylu jejich života včetně italské kuchyně,  a aby zbyl i prostor na zábavu. Jeden celý večer byl vyhrazen českotřebovské kultuře, kdy se v parku Aldo Moro rozezněly písně zpívané Bendlem a swingové melodie v podání Velkého swingového orchestru. Velký úspěch zaznamenaly také mažoretky pod vedením paní učitelky Trávníkové, které absolvovaly během této návštěvy několik krásných vystoupení. 

Sportovci sehráli několik utkání, z nichž většinou vyšli jako vítězové.

Agrate Brianza Agrate Brianza
Agrate Brianza Agrate Brianza

Vrcholným okamžikem pobytu v Agrate Brianza byla slavnostní přísaha věrnosti a podpis smlouvy o spolupráci, ke kterému došlo na přeplněném náměstí San Paolo v sobotu ve 21.00 hodin. Nádherným završením tohoto dne bylo představení divadelní hry „Historie Agrate“ v podání místních herců.

Bližší podrobnosti k programu jednotlivých dnů jsou zveřejněny na webových stránkách Českotřebovského zpravodaje www.zpravodaj.ceskatrebova.cz.

Už za 14 dnů budeme mít možnost oplatit našim italským přátelům jejich pohostinnost a také příležitost prezentovat své město delegaci z Agrate Brianza, která nás navštíví v témže počtu ve dnech 21. – 27. června 2005.  Je naším velkým přáním, aby se jim u nás líbilo nejméně tak, jako se nám líbilo u nich, v Agrate.

Agrate Brianza Agrate Brianza
Agrate Brianza Agrate Brianza
Agrate Brianza Agrate Brianza
Agrate Brianza Agrate Brianza
Agrate Brianza Agrate Brianza

Ludmila Mašková
vedoucí sekretariátu
 
Zodpovídá: Admin
Vytvořeno / změněno: 23.11.2009 / 23.11.2009
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém