Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Organizace, služby > Úřady, školy a organizace > Sociální služby > Český klub nedoslýchavých - HELP

 

Český klub nedoslýchavých - HELP

 

 
 

Republikovým orgánem sluchově postižených občanů České republiky je ASOCIACE ORGANIZACÍ NESLYŠÍCÍCH A NEDOSLÝCHAVÝCH A JEJICH PŘÁTEL. (ASNEP) v praze, která sdružuje 12 organizací působících v České Republice.

Mezi ně patří i ČESKÝ KLUB NEDOSLÝCHAVÝCH - HELP se sídlem v Plzni, který vytvořil poradenská střediska a kluby v Plzni, Brně, Ostravě, Hradci Králové, Pardubicích, uherském Brodu, Břeclavi a také v Ústí nad Orlicí.

ČESKÝ KLUB NEDOSLÝCHAVÝCH - HELP, Klub v Ústí nad Orlicí sdružuje členy z regionu Podorlicka a Českotřebovska a poskytuje následující služby všem postiženým občanům:

Technické poradenství - informace o sluchadlech a kompenzačních pomůckách pro sluchově postižené. Většina těchto pomůcek je na poradenském středisku, kde je možnost si je vyzkoušet.

Sociálně-právní poradenství - informace o právních předpisech souvisejících se sluchovou vadou a o příspěvcích na kompenzační pomůcky, o kteréje možné žádat u sociálních odborů samosprávy.

Zdravotnické poradenství - základní informace o sluchových vadách a možnostech jejich kompenzace.

Odborný individuální výběr a prodej kompenzačních pomůcek
- na příklad pro poslech rádia nebo televize bezdrátovým přenosem, světelná signalizace domovního zvonku a telefonu, světelný a vibrační budík, zesílený telefon nebo psací telefon apod. Prodej speciálních baterií a akumulátorků, náhradních hadiček a různých tvarovek ke sluchadlům.

Drobné opravy(kontrola činnosti a čištění sluchadel, výměna hadiček apod.) jsou prováděny p. Válkem v Ústí nad Orlicí v poradně AUDIOHELP v pondělí dopoledne a v Lanškrouně v Klubu důchodců (PIANO) v pátek od 14ti do 15ti hodin.

Naše mateřská organizace pořádá REEDUKAČNÍ POBYTOVÉ KURZY pro sluchově postižené občany, ve kterých je až 70% času věnováno problematice sluchově postižených.

PORADENSKÉ STŘEDISKO PRO SLUCHOVĚ POSTIŽENÉ - AUDIOHELP najdete na na Dětské poliklinice, třída Čs armády č. 284 (pod nemocnicí), telefon č. +420 465 526 911, vedoucí je paní Jiřina Jarešová.
Provozní doba:
pondělí, úterý a čtvrtek      8-12 hodin
středa                             8-15 hodin

Předsedou Klubu v Ústí nad Orlicí je pan Jaroslav Snítil, který zajišťuje nové informace pro členy a přednášky odborníků na členských schůzích konaných 1x až 2x do roka.

 
Zodpovídá: Admin
Vytvořeno / změněno: 13.1.2010 / 13.1.2010
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém