Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Co se událo v dubnu v městské knihovně

 

 
 

Noc s Andersenem 2019

Jak děti zachraňovaly pohádkovou říši

Poslední březnový pátek se v městské knihovně konala již tradiční Noc s Andersenem. Tento celorepublikový projekt, ve kterém děti nocují v knihovně a dostávají se dobrodružnou formou ke čtení, jsme letos v České Třebové nazvali Zpátky do pohádky. Na malé čtenáře čekal nelehký úkol, a to rovnou zachránit celou pohádkou říši před zlým Fantomasem.

Děti si nejdříve vytvořily Pohádníček, desky na jednotlivé listy a pohádky, které průběžně dostávaly, a poté si vybarvily písmeno Z na tričku, aby měly jako zachránci kostým. Po setmění šly ve skupinkách hledat podle mapy, kam se schovaly další pohádkové bytosti.

A jak se zachraňuje pohádková říše? U hlasitě chrápajícího draka děti skládaly velké puzzle, v kašně hádaly, kam vodník ukryl dušičku, a místo Bílé paní chodily po hradbách, protože na rozdíl od ní nemají závratě. Když předvedly čarodějnici, jak se létá na koštěti, tak si u okénka do pekla řekly o párek v rohlíku. V samotném pekle je čekala překážková dráha, na jejímž konci musely přiložit pod kotel. Celou misi zakončila výroba perel v podmořském světě.

Proti plným Pohádníčkům a zájmu dětí o pohádky neměl Fantomas šanci, takže pohádková říši zůstala pohádkovým bytostem. Ale děti musí dál číst (pohádky), aby to tak zůstalo! Před spaním si někteří půjčili z dětského oddělení knížku, další si ještě zdobili Pohádníček a povídali si, ale nakonec všichni usínali u pohádkové audioknihy.

Blanka Kostřicová představila svou novou povídkovou knihu Formát šest krát devět

V městské knihovně se 8. dubna uskutečnil křest nové knihy českotřebovské prozaičky Blanky Kostřicové. Z knihy pro velký zájem přečetla autorka nakonec celkem pět povídek, některé z nich zazněly na veřejnosti vůbec poprvé. Posluchači slyšeli text Šest krát devět, Soumrak, Přetržený film, Krásné šuple, a jako přídavek povídku Štafle. Kmotrou knihy, která vznikala postupně devět let, se stala starostka města Magdaléna Peterková. V přátelské atmosféře večera nastínila Blanka Kostřicová plány na další literární večery v knihovně včetně hostů, které by ráda pozvala. Budeme se těšit na podzim na další setkání.

Vlastimil Vondruška vyprodal Malou scénu

Po dvou letech opět přijal pozvání městské knihovny spisovatel Vlastimil Vondruška. Autor velmi žádaných historických románů 11. dubna v Malé scéně hovořil k publiku na téma Oldřich z Chlumu – román a skutečnost. Poté následovala autogramiáda knih a dotazy čtenářů.

S novým webem jsme se umístili na 3. místě

V soutěži o nejlepší webovou prezentaci knihovny Biblioweb jsme se umístili na krásném bronzovém místě. Získali jsme 3. místo v kategorii knihoven v obcích od 10 do 20 tis. obyvatel. Už jste viděli naše stránky https://moderniknihovna.cz? Jak se vám líbí?

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) zorganizoval pod záštitou Asociace krajů České republiky letos jubilejní dvacátý ročník BIBLIOWEBu. Odborná porota hodnotila osm hlavních kritérií (kvalitu obsahu, aktuálnost, design stránek, možnost komunikace stránek s uživatelem, použitelnost webu, kvalita písemné koncepce webu, přístupnost stránek pro handicapované uživatele a celkový dojem webové prezentace).

MěK Česká Třebová

 
Zodpovídá: Ing. Jiří Mareš
Vytvořeno / změněno: 24.4.2019 / 24.4.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém