Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Cyklostezka mezi Českou Třebovou a obcí Rybník byla slavnostně otevřena

cyklo
Záměr, jehož příprava započala již před deseti lety, se stal definitivně skutečností v úterý 9. listopadu, kdy došlo ke slavnostnímu otevření necelých 800 metrů dlouhé cyklostezky vedoucí oblastí Podhorky mezi Českou Třebovou a Rybníkem. Na místě se k desáté hodině sešli zástupci všech zainteresovaných subjektů, médií i veřejnosti. Za město Česká Třebová před hosty promluvila starostka Magdaléna Peterková, za obec Rybník místostarosta Jiří Svěrák a za Pardubický kraj hejtman Martin Netolický.
 

 
 
„Věřím, že cestu po nové cestě cyklisté ocení. Vzhledem ke skutečnosti, že dosud bylo nutné především v obdobích, kdy byla půda na Podhorce podmáčená, využívat frekventovanou silnici I/14, bude pro ně přejezd mezi Českou Třebovou a Rybníkem mnohem komfortnější. Úlevu jistě cyklostezka přinese také maminkám s kočárky a dalším uživatelům,“ uvedla starostka města Magdaléna Peterková. „Oceňuji především nelehkou práci, která předcházela samotné realizaci. Situaci v místě totiž dlouho komplikovala vlastnická práva k pozemkům dotčených stavbou,“ dodala starostka. 

Po úvodních slovech řečníci přestřižením pásky uvedli cyklostezku, na kterou navazují dva úseky opravených komunikací v České Třebové i Rybníku, do provozu. Součástí stavby je nová lávka přes řeku Třebovku, odpočinkové místo s lavičkami a veřejné osvětlení. Po setmění tak viditelnost na cyklostezce zajišťuje celkem 38 světelných bodů. 

Celkové náklady stavby se vyšplhaly na téměř 17 000 000 Kč. Státní fond dopravní infrastruktury přispěl 9 milióny 100 tisíci korunami a obec Rybník se podílela na veřejném osvětlení a úpravě komunikace na svém katastru.
 
Zodpovídá: Jiří Holý
Vytvořeno / změněno: 10.11.2021 / 10.11.2021
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém