Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Děkujeme! Přijďte, vzkazuje Triarius

V pátek 22.5.2015 získal TRIARIUS Cenu města Česká Třebová. To oceňovalo významné kulturní počiny roku 2014 – a TRIARIUS ocenilo za jeho premiéry v uplynulém roce, zvláště potom za inscenaci Kočár do Vídně.
 

 
 

„Jménem celého divadla chci poděkovat Kulturní komisi, že nás na toto ocenění navrhla, a Zastupitelstvu města, že tento návrh odsouhlasilo. Velmi si toho vážíme!“ říká Josef Jan Kopecký, režisér a herec TRIARIA.

Kulturní centrum Česká Třebová na základě Cen města připravilo krátký cyklus akcí, na kterém budou všechna oceněná představení odprezentována. Kočár do Vídně se na velkém sále KC rozjede již 20. června, liberecká opera Eva v listopadu, Kytice domácího DS Hýbl někdy na podzim.

„Moc chceme všechny Třebováky na Kočár pozvat, jsme moc rádi, že ho tu odehrajeme i podruhé! Hrát budeme v 17 a ve 20 hodin, vstup na představení bude z ulice Komenského přes školní hřiště, nikoli hlavním vchodem do KC, protože diváci sedí na jevišti. A doporučujeme rezervovat lístky dopředu, protože kapacita míst je tímto výrazně omezena,“ zve na divadelní adaptaci slavného filmu Kopecký.

Kočár do Vídně pracuje s divadelní točnou, která v Kulturním centru není a tak si ji TRIARIUS přiveze. Diváci sedí přímo na ní. Herci hrají po jejím obvodu. „Představení chystáme vždy skoro celý den, nejtěžší je samozřejmě stavba točny, zbytek už je procházka růžovou zahradou,“ říká k přípravám Kopecký. Diváci mají díky pohybu točny pocit, že sedí přímo na kočáru, stávají se tak součástí příběhu, který je obklopuje.

TRIARIUS srdečně zve!


Kočár do Vídně

Kočár do Vídně

Kočár do Vídně

Předávání cen


 
Zodpovídá: Ing. Jiří Mareš
Vytvořeno / změněno: 1.6.2015 / 1.6.2015
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém