Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Den Země proběhne v České Třebové již po desáté

Stejně jako v uplynulých letech, i letos připravuje odbor životního prostředí pro školy i veřejnost oslavu Dne Země. Letošní, desátý ročník proběhne 11.5.2017 a je plný novinek.
 

 
 

Nejvýraznější změnou je přesunutí Dne Země do městského parku Javorka. K tomu mělo dojít už loni, leč deštivé a chladné počasí nás donutilo najít útočiště v Kulturním centru. Doufáme, že letos nám počasí ukáže svou přívětivou tvář a vše proběhne tak, jak je v plánu. V opačném případě program přesuneme na Zimní stadion.

V parku Javorka bude především děti čekat cesta plná úkolů a soutěží, kterou připravují českotřebovské školy a organizace a na jejímž konci čeká děti sladká odměna. Další zábavné hry a programy, zaměřené na podporu třídění odpadů, připravuje společnost EKO-KOM a.s.

Paralelně s tímto programem budou v Malé scéně probíhat Ozvěny Ekofilmu: promítání krátkých filmů s enviromentální tematikou. Pro školy jsou dále připraveny exkurze do městské čističky odpadních vod, do sběrného dvora a na skládku.

Další horkou novinkou letošního ročníku Dne Země je vyhlášení videosoutěže s tématem Můj eko život. Tato soutěž byla vyhlášena pro třídní kolektivy českotřebovských škol. Cílem je natočit krátké video o tom, jakým způsobem náš životní styl ovlivňuje životní prostředí nás, či někoho dalšího. V podvečer konání Dne Země, v 18 hodin, se všichni účastníci společně s porotou sejdou v Kulturním centru, kde budou všechny soutěžní snímky promítnuty, okomentovány a vyhlášen vítěz. Vítězný snímek získá pro svou třídu školní výlet do třebíčského ekotechnického centra Alternátor.

Program akce:

Datum konání: 11.5 2017 Česká Třebová

Pro děti a občany našeho města a okolí jsme připravili již X. ročník pestré nabídky EKO informací, soutěží a her.  Co vás čeká?

9:0015:00 Park Javorka

  • Cesta Javorkou plná úkolů a soutěží se sladkou odměnou na konci
  • Zábavné hry a programy podporující třídění odpadů – společnost EKO-KOM a.s.
  • Projížďka na lodičkách – skauti
  • Exkurze na ČOV, skládce a sběrném dvoře pro školy

9:0012:00 Malá scéna

  • Ozvěny EKOFILMU – promítání krátkých filmů s enviromentální tematikou

18:00 Kulturní centrum

  • Promítání soutěžních snímků a vyhlášení výsledků videosoutěže Můj eko život

Den Země pro vás připravují tyto českotřebovské školy a organizace: ZŠ Nádražní, ZŠ Habrmanova, ZŠ Ústecká, Gymnázium, Vyšší odborná škola a Střední škola technická Česká Třebová, Rosa rodinné centrum, DDM Kamarád, ČSOP Podorlicko, ČSOP Zlatá studánka, skauti a další.

V případě nepříznivého počasí (trvalý déšť) bude akce přesunuta do prostor Zimního stadionu Na Skalce.

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Lenka Špaisová
Vytvořeno / změněno: 3.5.2017 / 3.5.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém