Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Město > Partnerská města > Agrate Brianza, Itálie

 

Dny města Svit

Zástupci vedení města Česká Třebová se již tradičně zúčastnili červnových slavností v našem slovenském partnerském městě.
 

 
 

Vedle starosty města Jaroslava Zedníka, který dostává pozvání k účasti na této akci pravidelně, neboť je čestným občanem města Svit, obdržel pozvání též pan místostarosta Dobromil Keprt. Dále nás v letošním roce reprezentovala také skupina nohejbalistů ze Svinné a sportovní klub městské policie.

V pátek proběhlo slavnostní předávání cen významným občanům města Svitu, na sobotu byl připraven bohatý sportovní a kulturní program (viz níže). Celý víkend uzavřela nedělní slavnostní mše za přítomnosti všech zúčastněných. 

 Převzato z webu města Svit:

Posledný júnový víkend sa už tradične niesol v duchu osláv Dní mesta Svit. Novinkou bolo tento rok ich spojenie s tretím ročníkom komunitného festivalu SVIT.kom. Po piatkovom odovzdávaní Cien mesta a Cien primátora mesta bol v sobotu pre Sviťanov pripravený bohatý kultúrny program pred Domom kultúry. 

Sobotný program osláv Dní mesta sa odohrával na Námestí J. A. Baťu a v spojení s komunitným festivalom SVIT.kom priniesol pestrú ponuku kultúry a zábavy pre malých aj veľkých. Zástupcovia komunít predstavili počas dopoludnia svoju činnosť prostredníctvom prezentácií, aktivít, hier, workshopov či tvorivých dielní. Následne sa predstavili všetky domáce školy a kolektívy záujmovo-umeleckej činnosti – DFS Jánošíček, Podtatranskí Alexandrovci, country tanečná skupina Maja, Spevokol Senior, Dychová hudba Sviťanka, spevácky zbor Laudamus. Kultúrny program SVIT.kom-u uzavrela skvelým hudobným koncertom kapela Star Band.

Dni mesta v popoludňajších hodinách otvorili bubeníci Batida a spevácke duo Paci - Pac, ktoré je známe melodickými detskými pesničkami. Najmä staršiu generáciu určite potešilo Maľované na skle v podaní Divadla Drak z Prešova. Medzi jednotlivými bodmi programu boli vyhlásení aj víťazi celonárodnej súťaže Do práce na bicykli. Fanúšikovia rocku si prišli na svoje počas koncertov rockovej kapely Head ‘n‘ Heel z miestnej hudobnej scény a rockerov z Bratislavy vo formácii Atmosferik. Vyvrcholením celého dňa bol jedinečný koncert ohnivej speváčky a herečky s famóznym hlasom Barbory Švidraňovej a Basie Frank Band.

Nadšencov dobrého jedla zaujala aj novinka tohtoročného podujatia, ktorá zožala úspech - súťaž vo varení gulášu „SVITSKÁ VAREŠKA“. Do súťaže sa zapojilo 6 družstiev a veríme, že budúci ročník bude ešte úspešnejší.

Pri Dome kultúry sa objavilo v sobotu aj detské mestečko, ktoré pri príležitosti Dní mesta vytvorilo Centrum voľného času v spolupráci s Mládežníckym parlamentom. Deti tak mali k dispozícii súťaže, hry, tvorivú dielňu, ručné práce či obľúbené maľovanie na tvár. Na Námestí J. A. Baťu nechýbali ani stánky s občerstvením a iným sortimentom, ďalšie detské atrakcie.

 
Zodpovídá: Lenka Jelínková
Vytvořeno / změněno: 10.7.2017 / 10.7.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém