Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Město > Partnerská města > Agrate Brianza, Itálie

 

Dny Země v Agrate Brianza

 

 
 

Ve dnech 2. – 6.10.2014 se uskutečnila návštěva partnerského města Agrate Brianza a při této příležitosti  proběhla i krátká návštěva obce Malé, kde žil českotřebovský rodák Vladimír Pácl.

 

Návštěva Agrate Brianza se uskutečnila při tradiční akci Dny Země, jejíž součástí bylo i předání Cen města Agrate Brianza.

 

V Agrate Brianza je zavedena tradice vybrat jednu organizaci a jednu fyzickou osobu, které se nějakým způsobem zapsaly do života města zpravidla  během let. V letošním roce obdržel ocenění dechový orchestr La Banda, který v letošním roce slaví 110 let činnosti, jako nejstarší společenská organizace ve městě. Cenu předávala významná mezzosopranistka Tiziana Carraro, která vystupuje prakticky po celém světě, ale pochází z Agrate Brianza a má k tomuto městu vřelý vztah.   

 

Oceněnou osobou byl tentokrát farář Don Luigi Corti, který jako mladý farář nastoupil do Agrate, působil zde mnoho let a významně se podílel na rozvoji kulturního a sportovního dění ve městě. Poté působil v jiných místech Itálie a svůj důchodový věk se rozhodl strávit ve městě svých začátků.   Bohužel se vzhledem ke svému zdraví nemohl osobně tohoto aktu zúčastnit. 

 

Mimořádné ocenění převzali v letošním roce zcela mimořádně čtyři děti ve věku 3,6, 9 a 11 let, jejichž mimořádná aktivita spočívala v tom, že nejsou spokojeny s čistotou prostředí, ve kterém žijí, které dokumentovaly stav v jejich okolí. Aby odstranily zdroj své nespokojenosti, samy z vlastní iniciativy provedly úklid těchto prostranství. Stav po úklidu opět zdokumentovaly a vše s průvodním dopisem zaslaly starostovi.  Ten se rozhodl tuto jejich zcela mimořádnou aktivitu veřejně ocenit jako příklad dobré praxe hodný následování. I nás by potěšilo, kdybychom se s podobnou spontánní aktivitou ze strany jednotlivců setkali v našem městě, protože úklid, který se provádí v Borku, není z iniciativy obyvatel, ale občanského sdružení Naděje.

 

Součástí oslav byla fotografická výstava dokumentující život v Agrate na počátku 20. století, tradiční   výstava fotografií s různou tématikou a houbařská výstava.

 

Ludmila Rašnerová

sekretariát starosty města

 
Zodpovídá: Ludmila Rašnerová
Vytvořeno / změněno: 13.10.2014 / 13.10.2014
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém