Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Druhá etapa prací na MŠ Habrmanova je u konce

fasada
V loňském roce došlo v pavilonu B a části spojovacího krčku na MŠ Habrmanova k zateplení budovy, výměně oken i dveří, instalaci nové vzduchotechniky a dalším pracím, které byly součástí první etapy rekonstrukce této mateřské školy. Letos si stejným procesem prošel také pavilon A. Obsahem rekonstrukce byly i tentokrát další práce na výmalbě tříd, nových podlahách, výměna krytů topení, parapetů.
 

 
 
Obě etapy finančně vyšly přibližně na 21 000 000 Kč, ale samotné zateplení, výměna zdroje tepla a zavedení decentralizační vzduchotechniky budou spolufinancovány EU prostřednictvím Operačního fondu Životního prostředí. O tom, kolik práce se na MŠ Habrmanova událo během obou etap rekonstrukce, se široká veřejnost a především rodiče dětí mohli přesvědčit ve středu 9. září, kdy proběhla prohlídka objektu školky, kterého se účastnila také paní starostka. „Přeji Vám, aby se vašim dětem v nově zrekonstruované školce líbilo, aby domů odcházeli se spoustou pěkných zážitků, na které budou vzpomínat ještě dlouho po dokončení předškolní docházky,“ řekla přítomným rodičům paní starostka.

Během prázdnin také došlo k rekonstrukcím sociálního zařízení ve třídě "Sluníčka" v objektu MŠ Vinohrady a ve třídě "Kuřátka" v objektu MŠ U Koupaliště. Tyto investiční akce vyjdou městskou kasu na 362 000 a 369 000 Kč. Město České Třebová dlouhodobě plánuje další opravy, které by měly vést ke zkvalitnění služeb a zvýšení kapacity mateřských škol, protože poptávka po místech v nich postupně roste. Ještě letos budou zahájeny práce na rekonstrukci bývalé školy na Lhotce, která bude uzpůsobena tak, aby mohla poskytnout dočasné útočiště dětem z MŠ U Stadionu, která by se měla v příštím roce jako poslední školka ve městě dočkat svého zateplení.

01

02

02

03
 
Zodpovídá: Jiří Holý
Vytvořeno / změněno: 16.9.2020 / 16.9.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém