Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Informace k možnostem očkování na Českotřebovsku

V návaznosti na Očkovací strategii Pardubického kraje informujeme občany, že zřízení očkovacího místa přímo v České Třebové (např. v budově VOŠ a SŠT na Skalce) se zatím odkládá.
 

 
 

K tomuto kroku bude přistoupeno až v rámci tzv. 4. etapy, tedy až ve chvíli, kdy nebudou stačit očkovací místa v nemocnicích Pardubického kraje (1. etapa), očkovací místa při zdravotnických zařízeních následné péče zřizovaných Pardubickým krajem (2. etapa) nebo očkovací místa při soukromých zdravotnických zařízeních (3. etapa). 

Z tohoto důvodu doporučujeme občanům, kteří se chtějí nechat očkovat a patří do skupin obyvatel s přístupem do Centrálního registračního systému, aby nevyčkávali a využili možnosti nechat se očkovat např. v Orlickoústecké nemocnici, Litomyšlské nemocnici nebo Svitavské nemocnici (zde je OČM umístěno ve foyer kulturního domu Fabrika Svitavy).

Od 1.3.2021 se do očkování rovněž zapojují někteří praktičtí lékaři přímo z našeho města.

Podrobnosti naleznete zde: https://www.pardubickykraj.cz/ockovani

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ nabízí pomoc s registrací k očkování proti onemocnění COVID-19 občanům starším 70 let, kteří se nejsou schopni sami, nebo s pomocí svých blízkých registrovat. Za tímto účelem je možné ve všední dny zavolat na telefonní linku 465 500 233. Registrace realizovaná odborem sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ v žádném případě neznamená, že budete očkováni prioritně.

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jiří Mareš
Vytvořeno / změněno: 2.3.2021 / 3.3.2021
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém