Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Informace k pokrytí České Třebové signálem DVB-T

 

 
 

Zjištěné skutečnosti:

 

Na základě požadavku České televize bylo provedeno měření signálu DVB-T v České Třebové a okolí. Požadavek České Televize vznikl na základě stížnosti starosty Města Česká Třebová na nekvalitní příjem signálu pozemního digitálního vysílání (DVB-T) v oblasti města a jeho okolí.

 

Měření bylo provedeno na vybraných bodech ve výšce 10m dle vyhlášky v oblasti vymezené městem Česká Třebová, obcemi Rybník a Lhotka. Měřením bylo zjištěno, že v měřené oblasti je přítomen signál vysílačů Jeseník, Pardubice, Svitavy, Trutnov a Frýdek – Místek. Vzhledem k terénnímu profilu měřené oblasti (kotlina) je signál velmi často degradován odrazy a útlumem na terénních překážkách. Dalším problémem je vzdálenost jednotlivých vysílačů – odražené signály často dopadají mimo ochranný interval.

 

Výsledky měření pokrytí multiplexy 1, 2 a 3 vyjádřené v procentech obyvatelstva jsou: MUX1 = 63,1%, MUX2 = 51,6%, MUX3 = 40,4%. Naměřené hodnoty jsou platné pro danou oblast bez sněhové pokrývky. Lze předpokládat, že na sněhové pokrývce vznikne ještě větší množství odrazů a procento pokrytí se sníží.

 

Závěr:

 

Měřením bylo zjištěno, že Česká Třebová a přilehlé obce se nacházejí v okrajové části pokrytí několika vysílačů. To je příčinou nízkých úrovní signálu, případně jeho velké chybovosti. Pokrytí obyvatelstva zde nepřesahuje hodnotu 63,1%.

 

Na základě těchto zjištění Česká televize vypsala soutěž na dodavatele přenosového zařízení na posílení signálu v České Třebové a okolí a již ve středu 18.04.2012 navštívil městský úřad pracovník firmy, která se bude o tuto zakázku ucházet. Vytipoval si několik objektů, na kterých by bylo možno toto zařízení umístit.

 

Dobromil Keprt

místostarosta města

 
Zodpovídá: Miroslava Kejvalová
Vytvořeno / změněno: 23.4.2012 / 23.4.2012
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém