Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Informační systém BLUEINFO

 

 
 

Informační systém BLUEINFO provozovaný v České Třebové pravidelně informuje občany o nejvýznamnějších událostech ve městě

 

V roce 2008 byl ve spolupráci města Česká Třebová a společnosti DEEP VISION s.r.o., spuštěn projekt „Informační systém BLUEINFO“. Systém využívá  funkce Bluetooth,  která umožňuje zasílat zdarma multimediální nebo textový obsah do mobilních telefonů občanů a návštěvníků města. Ti si mohou stáhnout průvodce městem, ve formátu mp3 nahrávky, který představuje nejdůležitější momenty z historie České Třebové, nebo obrázek kaple sv. Kateřiny, který lze použít jako tapetu.

 

Od počátku letošního roku je navíc rozesílán pravidelně aktualizovaný soubor obsahující výtah nejvýznamnějších kulturních a sportovních akcí na následující měsíc. Po stažení se tyto akce automaticky zaznamenají do kalendáře mobilního telefonu. Ty nejdůležitější jsou doprovázeny obrázkem, který obsahuje další podrobnosti o dané události.

 

Každý, kdo má zájem obdržet daný obsah, se musí nacházet nejdále 50 m od vysílače, který je umístěn ve vitríně s mapou na Starém náměstí, a následně mít ve svém mobilním telefonu zapnutou funkci Bluetooth ve viditelném režimu. Do třiceti vteřin je  telefon automaticky osloven zprávou zobrazenou na displeji. Poté stačí potvrdit přijetí a obsah se stáhne do telefonu.

 

Informační systém BLUEINFO představuje moderní způsob komunikace s občany a i do budoucna se počítá s jeho rozvojem a rozšířením do dalších částí města. Nově budovaný Multifunkční dopravní terminál Bezručovo náměstí nebude v tomto směru výjimkou. 

 
Zodpovídá: Admin
Vytvořeno / změněno: 21.1.2010 / 21.1.2010
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém