Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Jaký byl Týden knihoven 2017?

 

 
 

Byli jsme součástí již 21. ročníku celostátní akce Týden knihoven, kterou vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) na podporu čtenářství všech věkových skupin.         V týdnu od 2. do 5. října jsme připravili zajímavé akce pro malé i velké návštěvníky.

Začali jsme v pondělí akcí pro děti nazvanou Dobrodružné putování za knihou, aneb provětrejme knihy. Na dětském oddělení na děti čekala cesta protkaná rébusy a tajenkami, která končila nalezením kouzelné knihy s pokladem. Ve stejnou dobu se větší děti bavily na oddělení Teenspace. Každý, kdo měl zájem, si mohl vlastníma rukama vyrobit zvíře z časopisu z nastříhaných proužků ze starých časopisů.

Týden knihoven myslel i na naše úplně nejmenší čtenáře. V úterý se odehrálo pohádkohraní          v teplíčku v knihovně. A co jsme zažili? Potkali jsme medvídka Wrr a pomohli mu zachránit továrnu na knihy. Pak jsme si vyrobili zvířátkové loutky z ruliček a pochutnali si na vynikající ovocné buchtě od paní Kejvalové, čímž jí moc děkujeme.

Pozadu nezůstala ani naše pobočka na Parníku. Na návštěvníky dětského oddělení čekala akce Tvořivé vyrábění pro děti, a to jak v pondělí, tak i ve středu. Vyráběly se podzimní dekorace         a drobné ozdoby na klíče.

Týden Knihoven pokračoval ve středu workshopem s názvem Knižní vazba. Byl určen především začátečníkům, kteří si chtěli vyzkoušet vlastníma rukama svázat knihu v domácích podmínkách. Výsledným výrobkem byla knížečka o velikosti A6. Proces výroby přiblížila knihovnice Jana Koďousková, která workshop vedla: „Na desky bylo použito knihařské plátno a běžně dostupný balící papír, na knižní blok poté obyčejný kancelářský papír. Účastníci si nejdříve připravili složky pro knižní blok, naskládáním a uhlazením přehybů knihařskou kostkou. Poté jednotlivé složky sešili navoskovanou nití. Po ořezu knižního bloku jsme na hřbet umístili kapitálky a záložku. Samotné desky jsme vyrobili z předřezané lepenky, knihařského plátna a vzorovaného papíru. Poté jsme knižní blok tzv. zavěsili do desek, přilepením předsádek k deskám.“

Ve čtvrtek proběhla přednáška Nakupujeme bezpečně na internetu. Přednáška byla rozdělena      na dvě části. První se věnovala obecné bezpečnosti v on-line prostředí, ale i způsobům placení.      Ve druhé části došlo na praktické ukázky způsobů vyhledávání a porovnání nabídek zboží. Věnovali jsme se i objednávání ze zahraničí. Věříme, že si účastníci odnesli cenné informace, které využijí při svých nákupech.

Celý týden jsme zakončili příjemným literárním večerem. 6. října se v knihovně opět sešli příznivci českotřebovské prozaičky Blanky Kostřicové a vyslechli si několik příběhů psaných na padesát slov z knihy Kronika. Kromě toho zazněl i rozhovor o knize, který s Blankou Kostřicovou vedla literární redaktorka Alena Blažejovská (v podání Ludmily Rašnerové). Jednalo se o další díl cyklu druhých čtení této autorky.

 

Děkujeme všem malým i velkým návštěvníkům knihovny, kteří si nenechali ujít naše akce.

http://knihovna.ceska-trebova.cz/

https://www.facebook.com/mekct/

 

 
Zodpovídá: Zuzana Saifrtová
Vytvořeno / změněno: 17.10.2017 / 17.10.2017
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém