Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Město > Partnerská města > Agrate Brianza, Itálie

 

Mezinárodní fotbalový turnaj GÓL se vydařil

 

 
 

Projekt “Mezinárodní fotbalový turnaj” se opravdu vydařil

 

Od středy 12. do soboty 15. června 2013 se stalo naše město hostitelem 26 členné delegace z Agrate Brianza, 13 členné delegace  ze Svitu, 15 členné delegace z Olawy a 17 členné delegace z polského Knurowa.

 

Už název tohoto projektu “GÓL” prozrazoval, že mimo jiné půjde o góly, a že hlavní náplní tohoto mezinárodního setkání budou především sportovní fotbalová utkání, resp. mezinárodní fotbalový turnaj, který se odehrával na hřišti Fotbalového klubu Česká Třebová a jehož vítězem se stal tým mladých fotbalistů z polského Knurowa.

 

Ve středu 12. června 2013 byly delegace uvítány v kulturním centru, kde jim  byly předány veškeré informace o ubytování a programu.

 

Ve čtvrtek 13. června 2013 v 9:30 byl oficiálně na Fotbalovém stadionu zahájen fotbalový turnaj. V průběhu dopoledne se dostavili zástupci měst Olawy a Knurowa a vedení města jim zajistilo prohlídku střední průmyslové školy Na Skalce. Čtvrteční odpoledne příjemně vyplnila exkurze po českotřebovských pamětihodnostech komentovaná pracovnicí muzea a panem děkanem ThMgr. Milošem Kolovratníkem.

 

V pátek 14. června 2013 proběhlo finále fotbalového turnaje s vyhlášením vítězů, kterého se kromě pana starosty a vedení jednotlivých družebních měst zůčastnili i vzácní hosté – hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický a senátor Mgr. Radko Martínek. Za odměnu všem hráčům byl výlet do města Litomyšle a po návratu proběhla v parku Javorka hra -hledání kohouta podle mapy.

 

V sobotu odjely obě polské a slovenská delegace domů a italská delegace ještě navštívila Prahu.

 

Akce proběhla pod záštitou hejtmana Pardubického kraje.

 

 

Ludmila Rašnerová
sekretariát starosty města

 
Zodpovídá: Ludmila Rašnerová
Vytvořeno / změněno: 20.6.2013 / 20.6.2013
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém