Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Mobilní aplikace města Česká Třebová

aplikace
Město Česká Třebová se dlouhodobě snaží pracovat na své komunikaci s veřejností. V minulém roce začalo aktivně působit na sociální síti Facebook, kde má dnes již půl druhého tisíce fanoušků. Příspěvky jsou také pravidelně vkládány na nový instagramový profil. Jak se ale dozvědět aktuální informace o dění ve městě, když si nechci pořizovat profil na sociálních sítích nebo každý den kontrolovat městský web? Ideální možností mohou být mobilní aplikace, které město provozuje již delší čas.
 

 
 
První takovou aplikací je Mobilní rozhlas. Do systému se můžete zaregistrovat na adrese ceskatrebova.mobilnirozhlas.cz. Po registraci do systému vám budou chodit novinky z města ve formě SMS zpráv, e-mailů nebo hlasových zpráv. Vždy budete včas informovaní v případě akutních mimořádných událostí či krizových situací, budete dostávat pozvánky na kulturní a sportovní akce a nepřekvapí vás ani např. významné uzavírky silnic nebo odstávky sítí.

Další podobnou aplikací je Marushka Foto, která slouží k hlášení závad na městském majetku. Postup hlášení není složitý. Stačí si do svého chytrého mobilního telefonu stáhnout zdarma aplikaci, kterou vytvořila firma Geovap. Pomocí aplikace se mohou oznámit závady technického charakteru, například objevení černé skládky, vyvrácenou značku, závadu na chodnících, nefunkční veřejné osvětlení, nebezpečný strom, rozbitou lavičku, výtluky na městských ulicích, poničenou zeleň a jiné závady vyskytujících se na majetku města. Závada se začlení do kategorie a společně s fotografií, GPS pozicí a textovou poznámkou se odešle odpovědným pracovníkům na městský úřad. Pro každou kategorii je určen specialista, který posoudí závadu a zajistí způsob jejího řešení. Ve veřejné interaktivní mapě je nahlášená závada zobrazena příslušným bodovým symbolem. Občan pak může kliknutím na tento symbol sledovat průběh řešení. Za období 15. 2. – 31. 12. 2019 bylo prostřednictvím této aplikace v našem městě nahlášeno 165 závad, které spadaly do následujících kategorií: 52x odpady, 27x osvětlení, 26x komunikace, 18x zeleň, 11x městská policie, 4x dopravní značení a 27x ostatní závady. Z těchto závad bylo k dnešnímu dni vyřešeno 142 případů, tedy přibližně 86 %. Dalších 14 závad bylo zamítnuto (nejčastěji proto, že hlášená závada nebyla na městském majetku) a 9 závad je stále v řešení. Celkem bylo od roku 2018, kdy byla aplikace v našem městě spuštěna, nahlášeno jejím prostřednictvím 259 závad. Závady, které jsou objeveny dříve, je město schopno řešit rychleji a efektivněji s vynaložením mnohem menších finančních prostředků, než když se z malé závady stane velký problém. Proto děkujeme všem občanům, kteří nám je pomocí této aplikace pomohou odhalovat, a tím významně přispět k udržování a zvelebení našeho města.
 
Zodpovídá: Jiří Holý
Vytvořeno / změněno: 6.2.2020 / 6.2.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém