Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

MŠ U Stadionu se po dobu své rekonstrukce přestěhuje do prostorů bývalé základní školy na Lhotce

Poslední nezateplenou mateřskou školou v našem městě je MŠ U Stadionu, která se však svého nového kabátu dočká již v průběhu letošního roku.
 

 
 
Součástí projektu je také výměna oken, osazení vzduchotechnických rekuperačních jednotek, rekonstrukce sociálních zařízení mateřské školy, osazení fotovoltaických panelů, úpravy vnitřní elektroinstalace a rekonstrukce plynové kotelny. Celkové náklady těchto prací dosáhnou výše 21 200 000 Kč včetně DPH. Necelé dvě třetiny této investiční akce budou hrazeny z městského rozpočtu. Zbývajících 8 300 000 bude spolufinancováno formou dotace ze Státního fondu životního prostředí České republiky. Práce na MŠ U Stadionu započnou již v únoru. Dokončení stavby je pak plánováno v průběhu měsíce srpna. Vzhledem ke skutečnosti, že práce budou probíhat na všech pavilonech MŠ, bylo rozhodnuto, že děti budou po dobu rekonstrukce docházet za předškolní výukou do objektu bývalé základní školy na adrese Lhotka 98, který za tímto účelem v minulém roce prošel rekonstrukcí. 

Obsahem rekonstrukce bývalé základní školy na Lhotce bylo hned několik stavebních úprav pro změnu užívání stávající čtyřtřídní základní školy na provizorní mateřskou školu. Bylo zde osazeno nové venkovní ocelové schodiště pro zajištění alternativní únikové cesty z druhého nadzemního podlaží. Dále zde došlo k vybourání stávajících sociálních zařízení, byly provedeny nové zdravotechnické a elektroinstalační rozvody a byly osazeny nové zařizovací předměty dle potřeb mateřské školy. V objektu byly provedeny opravy vnitřních omítek, malby a výměny podlahových krytin. Celá tato rekonstrukce, kterou zhotovitelská firma stihla během pouhých dvou měsíců v závěru minulého roku, přišla městský rozpočet na 2 400 000 Kč včetně DPH. Díky této rekonstrukci bude možné tyto prostory využívat také po odchodu dětí ze MŠ U Stadionu, protože již nyní jsou vedena jednání o pronájmu s potencionálním nájemce, kterým je soukromá ZŠ Na rovině.

01

02

03

04
 
Zodpovídá: Jiří Holý
Vytvořeno / změněno: 17.1.2021 / 17.1.2021
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém