Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Město > Partnerská města > Agrate Brianza, Itálie

 

Návštěva českotřebováků v Agrate Brianza

 

 
 

Ve dnech 20. – 23. března 2014 navštívila naše italské družební město  Agrate Brianza skupina českotřebováků, která navázala na výměnu zkušeností v oblasti sociální práce z loňského roku. Vzhledem k tomu, že mnozí byli v Agrate Brianza poprvé, uskutečnila se vedle pracovních setkání i prohlídka města zaměřená na návštěvu polikliniky, kde vedle lékařů má sídlo i několik dobrovolnických organizací. Samozřejmostí  je již tradiční návštěva rekonstruované městské knihovny, které sídlí v části Vily Corneliani.

 

Oboustranným přínosem byl večer v sídle dobrovolnické organizace AVULLS, kde došlo vedle výměny zkušeností také k navázání osobních přátelství mezi účastníky české a italské strany.

 

Kromě pracovních jednání zástupců českotřebovské katolické církve byly projednány i praktické otázky výměnných pobytů  žáků Základních škol Habrmanova a Ústecká, neboť na jednání přijela i bývalá ředitelka Základní školy z Agrate Brianza, která v současné době působí v Peschieře Borromeo a která byla jednou z iniciátorek výměn školních dětí.

 

Italští přátelé by měli navštívit naše město ve dnech 9. – 14.  dubna 2014. Při této příležitosti jim česká strana moci oplatit pohostinnost v rodinách, které se naši delegaci v Agrate Brianza dostalo.

 
Zodpovídá: Ludmila Rašnerová
Vytvořeno / změněno: 31.3.2014 / 31.3.2014
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém