Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Město > Partnerská města > Agrate Brianza, Itálie

 

Návštěva českotřebovské delegace v Agrate Brianza

 

 
 

Ve čtvrtek 2. října odjela do italského partnerského města Agrate Brianza delegace ve složení pěvecký sbor Bendl, taneční skupina STEP-Pěší zóna, zástupci vedení města a také OIK TV. Po přivítání, rozdělení na ubytování do rodin, strávili všichni příjemný zbytek večera se svými italskými partnery, aby v pátek navštívili místa spojená se životem Giuseppe Verdiho. Večer vystoupil náš pěvecký sbor Bendl na slavnostní mši ve Fontanellatu, kde sklidil zasloužený úspěch a starosta tohoto lázeňského města projevil velký zájem o možnost hostit nás sbor i v budoucnosti.

V sobotu po prohlídce nové základní školy se uskutečnila vernisáž fotografické a mykologické výstavy. Pěvecký sbor Bendl od 16 hod. koncertoval pro agrátské důchodce. V 17 hod. v překrásné budově opravené knihovny proběhlo slavnostní předání knih, kdy starostové měst předali knihy pro národní koutky do každé z městských knihoven. Součástí této vzájemné výměny bylo i předání obrazů s náměty města. Za Českou Třebovou byl předán obraz, který vytvořila paní Marta Demelová. Věříme, že knihy českých autorů, přeložené do italštiny, zaujmou čtenáře v Agrate Brianza natolik, aby jim pomohly přiblížit život a názory lidí v České republice. Od 18 hod. se konalo vystoupení taneční skupiny STEP-Pěší zóna. Podmínky pro vystoupení tohoto souboru nebyly sice ideální, ale výkon tanečnic a tanečníka byl naprosto perfektní. Večer ve 21 hod. se uskutečnil vynikající koncert čtyř pěveckých souborů z Agrate Brianza, Omate, Vimercate a České Třebové. Diváci odcházeli z tohoto vystoupení dojati a plni zážitků.

V neděli byla návštěva zakončena slavnostní mší, kde opět pěvecký sbor Bendl a Scola Cantorum demonstrovaly vzájemnou spolupráci a pochopení mezi obyvateli obou našich měst.

 
Zodpovídá: Admin
Vytvořeno / změněno: 23.11.2009 / 23.11.2009
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém