Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Návštěva skupiny sociálních dobrovolníků z Agrate Brianza

 

 
 

Skupina italských dobrovolníků v oblasti sociálních služeb

z Agrate Brianza navštívila naše město

 

 

 

Ve dnech  16.–20. dubna 2012 navštívila naše město dvacetičlenná skupina dobrovolníků z Agrate Brianza, kteří dobrovolně a bez nároku na odměnu věnují svůj čas fyzicky či psychicky handicapovaným lidem ve svém městě.  Vzácným hostem byla také místostarostka družebního města Agrate Brianza, paní Karolina Perkmann. Všichni hosté byli ubytování v hostitelských rodinách.

 

 

Místostarostka města paní Ing. Jaromíra Žáčková připravila pro „Gruppo Sociali“ velmi zajímavý a bohatý program, jehož smyslem bylo ukázat našim hostům, jakým způsobem pracuje sociální síť v našem městě, jakou péči věnuje naše město seniorům atd.  

 

Všichni členové této skupiny se živě zajímali o všechny detaily práce v oblasti péče o handicapované osoby, o seniory, o maminky s malými dětmi,  ale také o práci s romskou menšinou atd.

 

Součástí programu byla i návštěva Ústavu sociální péče v Anenské Studánce, návštěva v mateřském centru ROSA, v domě s pečovatelskou službou i domově pro seniory, ve Stacionáři, v nízkoprahovém centru NADĚJE v Semaníně atd. 

 

Zlatou tečkou pobytu byl nádherný večerní  koncert v rotundě sv. Kateřiny, na kterém za varhanního doprovodu Blanky Poukarové zazpívala mladá operní zpěvačka Jana Žeňková árie především z dílny italských hudebních skladatelů.

 

Pobyt ve České Třebové se našim hostům velice líbil a kromě nových poznatků a inspirací pro svou práci byla i navázána četná nová přátelství, a to právě díky ubytování v rodinách.

 

Vedení města touto cestou oceňuje a děkuje všem českotřebovským rodinám, které ochotně poskytly našim italským hostům pohostinnost svých domovů, a to navzdory  jazykové bariéře.

 

Ludmila Rašnerová

sekretariát starosty města

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ludmila Rašnerová
Vytvořeno / změněno: 11.5.2012 / 11.5.2012
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém