Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Aktuální vyjádření starostky města - 20. březen

V tomto týdnu jsme každý den na koordinačních poradách řešili řadu situací a připravovali opatření, která se měnila i ze dne na den.
 

 
 
Společně s dobrovolníky jsme zabezpečili rozvoz nákupů, obědů a další služby pro občany. Po uzavření mateřských škol byly zřízeny dětské skupiny při MŠ a ZŠ Habrmanova, které slouží pro děti zaměstnanců bezpečnostních sborů, městské policie, poskytovatelů zdravotních služeb, sociálních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví. Na základě usnesení vlády byl omezen rozsah úředních hodin na pondělí a středu od 14.00 do 17.00. Nicméně je třeba zachovat chod veřejné správy. Prosím Vás tedy, pokud není nutná Vaše fyzická přítomnost, vyřizujte své záležitosti telefonicky nebo elektronicky.

Dnes byl zajištěn tisk a roznos informačního letáku, který nejpozději zítra naleznete ve svých schránkách. Včera jsme obdrželi z Pardubického kraje 450 kusů ochranných roušek a 10 l dezinfekce pro lékaře a lékárníky z našeho města, distribuce byla započata dnes. Uvědomujeme si, že v našem městě je mnoho dalších občanů, kteří by si zasloužili ochranné prostředky, ale bohužel, musíme čekat na další dodávku. Někteří lékaři nám sdělili, že jim jejich zásoby prozatím vystačí a souhlasili, abychom jejich podíl rozdělili jejich kolegům, případně podle potřeby dalším dle našeho uvážení. Za tento vstřícný krok děkujeme. Prostředky budou předány lékařům, jejichž zásoby jsou nedostatečné, pracovníkům sociálních služeb a dalším složkám, které jsou důležité pro bezpečný chod našeho města. Doufáme, že co nejdříve do České Třebové dorazí dostatek ochranných prostředků pro všechny občany. Situace by se mohla výrazně zlepšit v souvislosti s přílety letadel se zdravotnickým materiálem do naší republiky. Na městském úřadě jsme neustále připraveni k další distribuci a počítáme s ní i během tohoto víkendu, pokud slíbené materiály dorazí.

Vážení spoluobčané, přeji Vám všem co nejklidnější závěr týdne, jaký je v této době vůbec možný. Věnujme svůj čas především rodině, na kterou v této uspěchané době často čas nemáme, zkusme najít něco, co nám toto těžké období alespoň trochu zpříjemní.

Děkuji všem, kteří chráníte sebe a své okolí.

Magdaléna Peterková
 
Zodpovídá: Jiří Holý
Vytvořeno / změněno: 20.3.2020 / 20.3.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém