Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Noc s Andersenem 2019 - Jak děti zachraňovaly pohádkovou říši

Poslední březnový pátek se v městské knihovně konala již tradiční Noc s Andersenem. Tento celorepublikový projekt, ve kterém děti nocují v knihovně a dostávají se dobrodružnou formou ke čtení, jsme letos v České Třebové nazvali Zpátky do pohádky. Na malé čtenáře čekal nelehký úkol, a to rovnou zachránit celou pohádkou říši před zlým Fantomasem.
 

 
 

Děti si nejdříve vytvořily Pohádníček, desky na jednotlivé listy a pohádky, které průběžně dostávaly, a poté si vybarvily písmeno Z na tričku, aby měly jako zachránci kostým. Po setmění šly ve skupinkách hledat podle mapy, kam se schovaly další pohádkové bytosti.

A jak se zachraňuje pohádková říše? U hlasitě chrápajícího draka děti skládaly velké puzzle, v kašně hádaly, kam vodník ukryl dušičku, a místo Bílé paní chodily po hradbách, protože na rozdíl od ní nemají závratě. Když předvedly čarodějnici, jak se létá na koštěti, tak si u okénka do pekla řekly o párek v rohlíku. V samotném pekle je čekala překážková dráha na jejímž konci musely přiložit pod kotel. Celou misi zakončila výroba perel v podmořském světě.

Proti plným Pohádníčkům a zájmu dětí o pohádky neměl Fantomas šanci, takže pohádková říši zůstala pohádkovým bytostem. Ale děti musí dál číst (pohádky), aby to tak zůstalo! Před spaním si někteří půjčili z dětského oddělení knížku, další si ještě zdobili Pohádníček a povídali si, ale nakonec všichni usínali u pohádkové audioknihy.

Hana Sychrová
Městská knihovna Česká Třebová

 
Zodpovídá: Ing. Jiří Mareš
Vytvořeno / změněno: 2.4.2019 / 2.4.2019
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém