Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Nově vysazené stromy na Trávníku jsou obětí vandalů

strom
V úterý 10. listopadu se na sídlišti Trávník realizovala náhradní výsadba stromů. Konkrétně se jednalo o malokorunné okrasné jabloně. Cena jedné takové jabloně byla celkem cca 2 700 Kč. Do nákladů na vysazení jednoho takového stromu je rovněž nutné započítat čas a energii zaměstnanců městské společnosti Eko Bi. Jabloně nevydržely na místě ani 24 hodin. Již druhý den ráno byla v lokalitě řada těchto stromů nalezena po zásahu neznámého vandala.
 

 
 
Nejde o likvidaci pouze jediného stromu na přiložené fotografii, který se nachází u u čp. 1895 a 1896, i další jsou naříznuty a určeny k zániku. Nejedná se o první takový případ v našem městě. Již v březnu letošního roku potkal podobný osud také tři čerstvě vysazené břízky v serpentinách. 

Je otázkou, jaké pohnutky vedly neznámého vandala k tomuto činu, ale je jisté, že o náhodu se nejedná. Prosíme občany, aby byli pozorní a v případě, že podobné jednání zpozorují, nezavírali oči a kontaktovali příslušné orgány. Jedině tak je možné docílit toho, že se podobná situace v našem městě již nebude opakovat.

strom
 
Zodpovídá: Jiří Holý
Vytvořeno / změněno: 12.11.2020 / 12.11.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém