Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Město > Partnerská města > Agrate Brianza, Itálie

 

Novinky z Agrate Brianza

 

 
 

Ve dnech 28.9. – 1.10.2016 se uskutečnila návštěva českotřebovské delegace v partnerském Agrate Brianza. V letošním roce naše město reprezentovali fotbalisté narození roku 2000, 2004 a 2005. Jednalo se o reciproční návštěvu, protože v rámci Týdne sportu 2016 se uskutečnily zápasy mezi oběma sportovními kluby v České Třebové. Vše probíhalo v přátelské atmosféře, pouze venkovní teplota se v Itálii pohybovala na příjemných 22 stupních, zatímco u nás se všichni zapotili při 35 stupních. Fotbalisté si vyzkoušeli umělý povrch (Agrate má 3 hřiště s umělým povrchem), seznámili se s organizací klubu v Agrate a navštívili stadion San Siro v Miláně, kde měli možnost shlédnout i místa, kam se návštěvník sportovních utkání nedostane včetně prostor, kam mají přístup pouze členové klubového výboru.

Dále celá delegace navštívila město Monzu, kde byl korunován Karel IV, a jehož výročí si připomínají i tam, což nás potěšilo.

V Agrate se v době naší návštěvy uskutečnil významný akt – město zrealizovalo odkup pozemků v středu města od pana Maria Calloni za 800 tis. Eur, kde by do budoucna měla vzniknout pěší zóna. Jednání o této transakci probíhala cca 6 let a realizace byla stále odkládána z důvodu ceny.

 
Zodpovídá: Miroslava Kejvalová
Vytvořeno / změněno: 5.10.2016 / 5.10.2016
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém