Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Nový rok přinesl pro motoristy v České Třebové řadu změn při jejich parkování

Od 1. 1. 2021 lze parkovné na vybraných parkovacích místech (parkoviště na Starém náměstí, v Nádražní ulici, v Pražského ulici a u České pošty na náměstí Jana Pernera) uhradit pomocí mobilní aplikace MPLA, která je dostupná ke stažení pro zařízení s operačním systémem Android a iOS.
 

Odkazy


 
 
Aplikace MPLA online platby: Webová aplikace – http://mpla.io (doporučeno otevírat v prohlížeči Chrome)Nativní aplikace pro Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.ke.parko.mpla
Nativní aplikace pro Apple: https://apps.apple.com/cz/app/mpla-io/id1498610998

Přístup do aplikace je možný také z webového prohlížeče (doporučeným prohlížečem je Google Chrome) na adrese www.mpla.io. K možnosti uhradit parkovné je možné využít také mapový portál Mapy.cz. Řidiči v České Třebové tak nejenom nebudou muset vyrážet do centra s připravenou hotovostí, ale při svém případném zdržení mohou parkovné prodloužit bez nutnosti fyzicky dojít na místo svého stání. Možnost platby v hotovosti u parkovacího automatu zůstala zachována.  

Dále upozorňujeme občany, že od 1. 1. 2021 je v platnosti nové Nařízení Rady města Česká Třebová o placeném stání na místních komunikacích. Peníze vybrané za parkování budou přednostně využity pro zlepšení parkovacích podmínek. Jenom na přelomu roku 2020/2021 město vynaložilo na parkovací systémy a značení přes 400 tisíc korun. Dlouhodobé předplatné lze uhradit na hlavní pokladně MěÚ Česká Třebová v její provozní době. Rezidentní karty vydává odbor dopravy a silničního hospodářství MěÚ po předchozí telefonické domluvě na telefonním čísle 465 500 271. Dopravní značení rezidenčních oblastí bude obnoveno v průběhu tohoto roku prostřednictvím nových značek. 
 
Zodpovídá: Ing. Tomáš Hájek
Vytvořeno / změněno: 5.1.2021 / 5.1.2021
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém