Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Oprava Lidické ulice v České Třebové začne příští rok, Kubelkova se dočká v roce 2023

01
V souvislosti s debatou o provozu městské hromadné dopravy v České Třebové jednal místostarosta města Dalibor Zelený s hejtmanem Martinem Netolickým. Jedná se především o obnovení zastávky Křib, která byla před několika lety zrušena. Město uvažuje o provozu menšího autobusu, který by obsloužil lokality, kam nejezdí krajská autobusová doprava. Druhým společným tématem kraje a města jsou rekonstrukce ulic Kubelkova a Lidická.
 

 
 

„Záměr města sledujeme s oddělením dopravní obslužnosti, protože by se mělo jednat o jisté posílení dopravní obslužnosti ve městě a případné narazení některých spojů, na které nám nyní město doplácí. Důležitým bodem je vytvoření zastávky na sídlišti Křib, která se v minulosti zrušila a řeší se, jakým způsobem ji do území znovu dostat, protože pro řadu seniorů, kteří v okolí bydlí, a potřebují se dostávat do dva kilometry vzdálené nákupní zóny, je nejbližší zastávka relativně daleko,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

O možnosti zřídit městskou hromadnou dopravu pojednávala bakalářská práce z Dopravní fakulty Jana Pernera Univerzity Pardubice. „Celá iniciativa vzniku MHD v našem městě vzešla od samotných občanů, kteří se chtějí v častějších intervalech přesouvat po městě. Malý autobus by jezdil na dvou linkách, do Lhotky, na sídliště Křib, k autobusovému terminálu u vlakového nádraží, do Borku a zase zpátky,“ uvedl místostarosta města Dalibor Zelený s tím, že návrh bude projednávat dopravní komise města.

Rekonstrukce ulic Kubelkova a Lidická

Společným tématem Pardubického kraje a České Třebové jsou také rekonstrukce ulic Kubelkova a Lidická. Oprava druhé jmenované by měla začít příští rok. „Vzhledem k tomu, že z evropských fondů připravujeme modernizaci silnice z Ústí nad Orlicí do Skuhrova, tak by právě přes Lidickou ulici měly vést objízdné trasy. Proto je logické, že by se tato komunikace dočkala opravy až po dokončení velké modernizace, a to v roce 2022,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Druhou komunikací, která je ve vlastnictví kraje a čeká na rekonstrukci, je Kubelkova ulice. Ta vede od křižovatky s Litomyšlskou ulicí směrem na Zacharovec. „Předpokládaná hodnota rekonstrukce dvoukilometrového úseku je v tuto chvíli 45 milionů korun s tím, že je plánována opravdu důkladná oprava. Budeme jednat se Správou železnic, která připravuje více jak desetimiliardovou investici do železničního koridoru a je nutné, aby oprava komunikace byla dokončena před zahájením této stavby, tedy do roku 2023,“ řekl hejtman Martin Netolický, který chce společně s místostarostou Daliborem Zeleným jednat s vedením Správy železnic o koordinaci stavby.


01 
Zodpovídá: Jiří Holý
Vytvořeno / změněno: 25.2.2021 / 25.2.2021
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém