Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Oslavili jsme 10. jubileum podpisu družby s Oławou

 

 
 

Oslavili jsme 10. jubileum podpisu družby s Oławou

 

Letos si připomínáme 10 let od uzavření partnerské smlouvy mezi Českou Třebovou a polskou Oławou. Při této příležitosti k nám ve čtvrtek 17. 6. 2010 přijela delegace z Oławy. Společně se zástupcem vedení města Oława panem Jerzym Hadryśem dorazila také početná skupina volejbalistek, ženy z wellness klubu, pracovnice sociálního odboru a fotografové.

 

Na čtvrteční večer byla pro naše hosty připravena návštěva koncertu Štefana Margity.

 

V pátek  část delegace absolvovala prohlídku třebovských pamětihodností v doprovodu ředitelky muzea a druhá část za asistence vedoucí sociálního odboru si vyměnila zkušenosti ze sociální práce, příklady dobré praxe a navzájem se informovali o legislativě v sociální oblasti.  Poté se vydali do Základní školy praktické, kde shlédli dětské představení. Na odpoledne byl připraven pro zájemce sportovní program.

Večer pak proběhla oficiální část programu v Malé scéně, kde kromě pěveckého sboru Bendl a výtečných hudebníků ze Základní umělecké školy Česká Třebová; vystoupili také manželé Koncórzi z Oławy. Umělci z obou měst se dočkali obrovského potlesku, koncertní vystoupení se všem moc líbilo.

 

V sobotu pak návštěvníky čekal výlet do Litomyšle. Probíhal zde staročeský jarmark, takže kromě nádherného zámku a klášterních zahrad poznali naši hosté něco z českých  tradic. Mezitím volejbalistky z Oławy sehrály společně s našimi děvčaty turnaj v tělocvičně na Základní škole Nádražní. Odpoledne se pak všichni přesunuli do areálu Na Skále, kde na ně již netrpělivě čekaly třebovské „Sokolky“, které se prezentovaly ukázkami ze svých cvičebních hodin. Všichni členové delegace se nadšeně zapojili do výuky country tanců.

 

V neděli ráno pak návštěvníci plni zážitků odjeli do svých domovů
 
Zodpovídá: Bc. Stanislava Mlinarčíková
Vytvořeno / změněno: 23.6.2010 / 23.6.2010
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém