Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Otevření knihovny v Olawě

 

 
 

Na středu 14. listopadu 2012 obdrželi zástupci vedení našeho města pozvání na slavnostní otevření knihovny a muzejních výstavních prostor v rekonstruované radnici v polské Olawě. Pozvání přijala i ředitelka českotřebovského muzea Mgr. Jana Voleská.

 

Vedení našeho partnerského města se podařilo získat tři dotace s menší nebo větší spoluúčastí evropských fondů k tomu, aby zrekonstruovali starou radnici ve středu náměstí a zřídili zde úřední prostory pro starostu a zastupitelstvo města (v I. patře), zejména však pro knihovnu, která se nalézá v přízemí (zde se dělí o prostor s výstavními prostory pro muzejní sbírky) a ve druhém patře, kde je umístěna čítárna, knihovna pro dospělé, audioknihovna i s půjčovnou vinylových desek. Prostory v přízemí jsou určeny pro děti, kde je velice zajímavým způsobem vyřešen koutek pro nejmenší čtenáře. Blahopřejeme našemu partnerskému městu k užitečné investici, která jistě stojí za návštěvu.

 

V odpoledních hodinách si vedení města prohlédlo dokončovaný krytý plavecký bazén, kde vedle plaveckých drah (25 x 16 m) je i tobogán a prostor pro relaxační pobyt. V I. patře vedle tribuny pro diváky jsou umístěny tělocvičny a rehabilitační centrum včetně komor pro kryolipolýzu.

 

Otevření dokončeného bazénu plánují naši polští přátelé na 17. prosince 2012. To bude jistě pěkný dárek pro všechny obyvatele našeho partnerského města.

 
Zodpovídá: Miroslava Kejvalová
Vytvořeno / změněno: 23.11.2012 / 23.11.2012
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém