Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Město > Partnerská města > Agrate Brianza, Itálie

 

Pátrá se po panu Oreste Setti

Hledá se italský občan narozený v České Třebové v roce 1916.
 

 
 

V pátek dne 18.3. 2011 navštívil českotřebovskou radnici pan Paolo Tamanini  spolu s dalšími 49 italskými občany z Trenta.  V delegaci byla také paní Gabriela Setti, která  pátrá po místu narození svého otce pana Oreste Settiho.

 

V uplynulých měsících se na vedení našeho města obrátil ředitel PARTNERSTVÍ  z partnerského města Agrate Brianza pan Alfredo Bosisio s prosbou v této záležitosti.

 

Jedná se o pana Setti Oreste, který se dle záznamů měl narodit v roce 1916 v Boehm Treubau.

Bohužel v matričních knihách města Česká Třebová se požadované informace nenalezly, ale díky neúnavnému hledání matrikářky Naděždy Szüllöové byl požadovaný údaj objeven v matriční knize Dlouhé Třebové a také při osobním setkání na radnici se ukázalo, že se opravdu jedná o „Lange Tribau“.

 

Tuto informaci předala paní Gabriele Setti  a panu Paolo Tamaninimu paní místostarostka Ing. Jaromíra Žáčková. Na tváři velmi sympatické Italky se objevily slzy dojetí nad tím, že se našel tak vzácný záznam o jejich tatínkovi pro celou jejich rodinu.

 

Na základě informací, které v této souvislosti poskytla ředitelka Městského muzea Mgr. Jana Voleská, bylo zjištěno, že Italové ze severní Itálie byli přesunuti v rámci území Rakousko-Uherska z oblasti, kde probíhala fronta v období 1. světové války, kromě jiného také do našeho regionu.

 

Prosíme, pokud by někdo mohl sdělit informaci o pobytu rodiny Setti v Dlouhé Třebové, aby kontaktoval paní místostarostku Ing. Jaromíru Žáčkovou, na telefon 605 246 693 nebo na e-mail jaromira.zackova@ceska-trebova.cz .

 

 

Na snímku zleva: starosta města Trenta, paní místostarostka Ing. Žáčková, paní Gabriela Setti a pan Paolo Tamanini.

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ludmila Rašnerová
Vytvořeno / změněno: 18.3.2011 / 18.3.2011
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém