Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Město > Partnerská města > Agrate Brianza, Itálie

 

Pětileté jubileum spolupráce s Agrate Brianza

V pátek 30. dubna 2010 přijela do našeho města delegace z italského družebního města Agrate Brianza, aby zde společně s vedením města oficiálně oslavila pětileté jubileum vzájemné spolupráce, do které se zapojilo mnoho škol, zájmových skupin i jednotlivců, především ale municipality obou měst.
 

 
 

Vlastní slavnostní akt se odehrál vpodvečer příjezdového dne v Kulturním centru Česká Třebová, kde zazněla jak italská hymna, zazpívaná agrátským pěveckým sborem

Schola cantorum Sant. Eusebio di Agrate Brianza, tak i česká hymna v provedení Pěveckého souboru Bendl. Oba sbory zazpívaly několik písní a odměnou jim byl upřímný potlesk všech přítomných.

 

Starostové obou měst ocenili význam družební spolupráce a vyjádřili přání, aby i nadále pokračovala toutéž měrou a v takovém rozsahu jako doposud. Následoval zápis do družební pamětní knihy a předání upomínkových předmětů, které budou oběma stranám připomínat pětileté jubileum úspěšné spolupráce.

 

V sobotu navštívil pan starosta s představiteli samosprávy města Agrate rozpracované i dokončené investiční akce našeho města a provedl je po budově úřadu, neboť členy této delegace byli i dva členové zastupitelstva města Agrate Brianza.

 

Ostatní členové delegace navštívili zámek Nové Hrady, jehož prostředí je inspirovalo k zazpívání  několika písní, které okouzlily i „zámeckou paní“.  Po návštěvě litomyšlského zámku   a prohlídce tohoto města již nastal čas pro zkoušku v Přívratu, kde tento sbor  koncertoval v rámci 12. ročníku Hudebního festivalu Antonína Bennewitze. Sbormistr Stefano Mapelli, klavírista Alberto Rovelli a především celý italský sbor sklidil mohutné ovace.

 

Italská delegace se v neděli ráno zúčastnila slavnostní mše svaté v kostele sv. Jakuba Většího v České Třebové a po rozloučení se  odebrala na cestu domů.

 

 

Ludmila Rašnerová

 

Foto: Mgr. Milan Mikolecký, L.Rašnerová
 
Zodpovídá: Ing. Jiří Mareš
Vytvořeno / změněno: 4.5.2010 / 4.5.2010
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém