Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Město > Partnerská města > Agrate Brianza, Itálie

 

Pobyt italských dětí v českotřebovských rodinách (28.3. – 1. 4. 2009)

 

 
 

Spolupráce s našimi partnerskými městy a konkrétní spolupráce mezi  Základní školou Ústecká a Základní školou v Agrate Brianza pokračuje konkrétními kroky. V sobotu 28. března 2009 přijelo do České Třebové 19 italských děti se dvěma učitelkami a zástupkyní agrátské radnice pro oblast školství paní Fulvií Lobrano.

 

Po dvoudenním pobytu v Praze byly děti umístěny do rodin, jejichž děti odjedou na výměnný pobyt koncem dubna do Agrate Brianza.

 

Program pro tuto školní skupinu byl zahájen výletem do Prahy, kde děti kromě prohlídky nejznámějších historických památek a návštěvy hradu navštívily i ZOO v Troji. Po příjezdu do České Třebové byly děti v neděli vpodvečer oficiálně přivítány na českotřebovské radnici paní místostarostkou Ing. Jaromírou Žáčkovou a po ubytování v jednotlivých rodinách se všichni zúčastnili slavnostního večera s předáním ocenění KOHOUT 2008 významným zástupcům kultury a sportu a zejména spojeného s oceněním starosty města Česká Třebová pana Jaroslava Zedníka předaného starostovi Agrate Brianza panu Adrianu Polettimu  za vznik a rozvoj vzájemné spolupráce mezi oběma našimi městy.

 

Na pondělí 30. března byl pro děti připraven zajímavý program, kterého se zúčastnily společně se svými českými vrstevníky. Po prohlídce základní školy Ústecká  shlédly prezentaci pana Jana Betlacha o jeho pobytu na Novém Zélandu a po jeho exhibici s lasy a biči si sami vyzkoušely, jaké je to umění. Odpoledne strávily děti v rodinách, odkud si odnesly nezapomenutelné zážitky.

 

V úterý 31. března italská i česká skupina odjela na prohlídku Punkevních jeskyní a poté si děti prohlédly technologii výroby černohorského piva. Navečer měly zase program ve svých hostitelských rodinách.

 

Ve středu 1. dubna se uskutečnilo přátelské fotbalové utkání a děti si vyzkoušely barvení velikonočních vajíček. Poté už zbýval pouze oběd, slzičky na rozloučenou, ještě prohlídka velikonoční výstavy v Kulturním centru v České Třebové a pak už jenom odjezd zpět domů.   

 

Některé  děti zde byly opakovaně a je vidět, že přátelství mezi nimi neovlivňuje ani (zatím) nedokonalá jazyková vybavenost, a jak se zdá, navázaná přátelství by mohla mít i dlouhodobé trvání.  

 

Na závěr rozloučení se ozývala slova plná naděje, že se všichni zase uvidí při reciproční návštěvě, která se uskuteční ve dnech 20. – 25. dubna 2009.

 

Ing. Jaromíra Žáčková

místostarostka

 
Zodpovídá: Admin
Vytvořeno / změněno: 23.11.2009 / 23.11.2009
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém