Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Pondělní porada krizového štábu

Vstup do pátého týdne, ve kterém jsou v platnosti mimořádná opatření, se nesl ve znamení diskusí nad případným uvolňováním režimu.
 

 
 
Projednáno bylo především vytvoření zásob pro vládou avizované otevření školských zařízení. Stranou bude dána dezinfekce, která bude v takovém případě nezbytností pro chod škol. Vytyčen byl také záměr k zakoupení bezkontaktních teploměrů. Vybraní dobrovolníci dostali za úkol, aby nově šili roušky v dětské velikosti. K tomuto kroku bylo přistoupeno zejména proto, že seniorům v našem městě již bylo rozdáno 1 322 roušek a zájem o službu Rouška domů se již podstatně snížil.

Přítomní byli informování o průběhu výdeje ochranných pomůcek v novém režimu přes elektronický evidenční a objednávkový systém. V průběhu víkendu totiž do města pro naše lékaře poprvé kromě respirátorů, roušek a dezinfekce dorazili také ochranné štíty a brýle.

Aktuální počet potvrzených případů v Pardubickém kraji je k dnešnímu dni 179 osob. Mezi nejvíce postižené části našeho kraje patří okresy Pardubice (81 potvrzených případů) a Chrudim (59 potvrzených případů). V našem okrese bylo prozatím potvrzeno pouze 21 případů. Nejméně postiženým okresem v kraji je okres Svitavy, kde je 14 pozitivně testovaných osob.
 
Zodpovídá: Jiří Holý
Vytvořeno / změněno: 6.4.2020 / 6.4.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém