Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Projekt Poslední okamžiky války zahájen

 

Odkazy


 
 

V sobotu 7. listopadu 2015 přijeli do našeho města studenti z Olawy a Svitu, aby se zde  spolu se svými českotřebovskými protějšky – studenty gymnázia – zúčastnili projektu Poslední okamžiky války, který vyvrcholí slavnostním aktem ke Světovému dni válečných veteránů ve středu 11. listopadu 2015.

 

Pro studenty je připraven program, který jim má přiblížit okamžiky II. světové války,  která skončila právě před 70 lety.  

 

V neděli 8. listopadu 2015 skupina navštívila Vojenské muzeum v Praze.

 

V pondělí byla pro všechny účastníky projektu připravena praktická ukázka přídělu potravin, které obyvatelé protektorátu Čechy a Morava dostávali  na celý týden a studenti pak ve skupinkách propočítávali množství základních potravin na jednu osobu a jeden den. Někteří i ochutnali snídani připravenou z těchto potravin, včetně žitné kávové náhražky. V rámci programu jsou připraven též výtvarný workshop s mírovou tématikou, kde si studenti si vyrobí vlčí máky (symbol válečných veteránů). Na středu 11. listopadu je připraven výlet do obce Javoříčko. Tento projekt bude téhož dne v 16:00 hodin slavnostně ukončen  pietním aktem u pomníku před ZŠ Habrmanova.    

 
Zodpovídá: Ludmila Rašnerová
Vytvořeno / změněno: 10.11.2015 / 10.11.2015
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém