Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Reprezentační zkušenosti z Olawy

Sportovní klub Městské policie Česká Třebová absolvoval své první zahraniční utkání ve fotbale
 

 
 

Fotbalisty našeho SK MP potkala premiéra, čímž mám na mysli jejich první výjezd za hranice ČR, konkrétně do partnerské Olawy v Polsku. Tomu však pochopitelně předcházela logistická příprava, kterou zajistil P. Vencl při své dubnové návštěvě. Zde domluvil podmínky utkání – exhibice v rámci městských slavností, malá kopaná, tzn. hrací plocha ½ hřiště v počtu 6+1 hráčů, hrací doba 2 x 30 min., účastníci strážníci MěP + zástupci samosprávy atd. S touto představou jsme 23.6.2013 ráno vyrazili autobusem směr Polsko, kdo nejel hrát tak musel do služby. Náš čestný kapitán pro tento zápas místostarosta p. Keprt nás již očekával na místě.

 

Naše představy se začaly bortit jako hrad z písku hned po příjezdu. Očekával nás moderní městský stadion v Olawě, se zázemím, o kterém si můžeme nechat pouze zdát. Po přátelském přijetí jsme se dověděli, že nás čeká zápas na hlavním hřišti, a to na celé jeho ploše. Vzhledem k tomu, že nás bylo pouze 12 hráčů včetně brankaře, začaly se rýsovat první problémy. Že nepůjde jen tak o nějaký zápas pro vytvoření „žízně“ nás přesvědčil už slavnostní nástup, při kterém zazněly státní hymny obou účastníků, to vše zhruba před třemi stovkami přihlížejících diváků. V týmu soupeře sice nastoupili představitelé města včetně pana starosty, zároveň však hráči se zkušenostmi z 2. ligy, ba dokonce i s jedním borcem ze soutěže nejvyšší, který se sám postaral o 3 góly v naší síti. O nějakých ohledech nemohla být řeč, Poláci hráli od začátku tvrdě do těla, což nám dělalo celý zápas problémy, oceňuji, že se naši hráči nenechali vyprovokovat a nesáhli k oplácení faulů. Úmorné vedro – hrálo se v pravé poledne – a pouze jeden hráč na střídání si vybraly svou daň, naši borci hráli na hranici svých možností (podotýkám, že pro některé to byla premiéra na velké hrací ploše), ale proti početnějšímu soupeři to měli těžké. Konečný výsledek 4 : 2 pro Olawu je tak zřejmě spravedlivý, o naše góly se postarali M. Hejl po standardní situaci z přímého kopu přes zeď „ala Ronaldo“ a R. Procházka, který se „ukopl“ z dobrých 25 metrů a vymetl pavučinu v šibenici soupeřovi brány (…takhle už se mu to v životě nepovede…). Našemu vyhlášenému kanonýrovi R. Matouškovi, na kterého se soupeř připravoval, tentokrát zvlhl střelecký prach a zůstal tak za očekáváním, velmi dobré utkání odehrál J. Hipský a samozřejmě klobouk dolů před naším kapitánem D. Keprtem!

 

Po zápase jsme poseděli v místním kulturním domě u dobrého jídla a pití, byla navázána první přátelství a pochopitelně zazněl příslib odvety v České Třebové. Takže kolegové z Olawy, příště to bude u nás a po našem!!!

 

 

Za SK MP – Petr Baláž

 

Článek byl převzat z webu Sportovního klubu Městké policie Česká Třebová http://www.skmpct.estranky.cz/

 
Zodpovídá: Ing. Jiří Mareš
Vytvořeno / změněno: 10.7.2013 / 10.7.2013
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém