Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Španělští studenti v České Třebové

 

 
 

Účastníci bilaterálního projektu mezi studenty českotřebovského gymnázia a  studenty z  Galicie ve Španělsku navštívili  31.8.2012 v rámci svého bohatého programu i českotřebovskou radnici.

 

Do tohoto bilaterálního projektu je zapojeno 10 španělských studentů a 6 studentů z gymnázia. Jejich společný program je zaměřen na organizace pracující s dětmi a mládeží.

 

Do dnešního dne  se uskutečnilo setkání se zástupci Domu dětí a mládeže, občanského sdružení  „Triarius“ a „Za jeden provaz“. Neděle byla věnovaná návštěvě města Litomyšle - prohlídce zámku - a v odpoledních hodinách si studenti společně prohlédli rotundu sv. Kateřiny a seznámili se s historií našeho města. V závěru dne se uskutečnil interkulturní večer v Domě dětí, kde se do diskuse zapojili i další studenti z gymnázia, kteří koncem září odjedou na mezinárodní výměnu do Santiaga de Compostela.

 

Věříme, že tyto projekty přispívají  nejen k vzájemnému poznání organizací pro práci s mládeží v jednotlivých zemích EU, ale zejména k rozvinutí jazykových schopností  studentů z České Třebové.

 

 

Ing. Jaromíra Žáčková

místostarostka

 
Zodpovídá: Ludmila Rašnerová
Vytvořeno / změněno: 3.9.2012 / 3.9.2012
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém