Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Město > Partnerská města > Agrate Brianza, Itálie

 

Spolupráce pro ZŠ Habrmanova

 

 
 

V rámci spolupráce mezi základními školami se uskutečňují i setkání všech učitelek, které se od počátku do těchto aktivit zapojovaly. Zúčastňují se i ředitelky, které již v Agrate nepůsobí z různých důvodů (penze, změna pracoviště). Vždy si ale s radostí připomínají různé zážitky ze setkání.

 

V loňském roce požádala bývalá ředitelka z agratské školy, zda by bylo možné navázat spolupráci se Základní školou Habrmanova, s níž spolupracovala v prvopočátku na úrovni prvního stupně. Tato spolupráce narážela zejména na jazykové problémy a také malým dětem se velmi stýskalo po rodičích, proto byla spolupráce ukončena. Nyní jako ředitelka školy v Peschiera Boromeo má velký zájem o tuto spolupráci, protože viděla velký přínos pro žáky i učitele své bývalé školy.

 

Na základě této nabídky se uskutečnilo první kontaktní setkání mezi ředitelem ZŠ Habrmanova PaedDr. Slavíkem a dvěma učitelkami angličtiny, p. Petrou Blažko a Janou Chmelařovou ve dnech 03. a 04.10.2011 . Na škole se malé české delegaci dostalo velmi vřelého přijetí, jak ze strany učitelů, dětí a také rodičů, kteří na večer připravili malé občerstvení. Velmi kladně tuto spolupráci hodnotí i učitelé italské školy, kteří vzhledem k velkému pracovnímu kolektivu mají možnost se  lépe poznat i navzájem. Děti se naučily první české slovo „Ahoj“ a mají velký zájem se do spolupráce zapojit. Reciproční návštěva italských učitelů by se měla uskutečnit příští rok na jaře.

 
Zodpovídá: Miroslava Kejvalová
Vytvořeno / změněno: 11.10.2011 / 11.10.2011
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém