Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Město > Partnerská města > Agrate Brianza, Itálie

 

Sportovci z České Třebové v italském partnerském městě

 

 
 

Ve dnech 22. – 25. 5. se uskuečnila návštěva zástupců města Česká Třebová v italském AB. K našim italksým přátelům odjeli zástupci basketbalistů, Sokola Česká Třebová – oddílu gymnastiky, Taneční školy Šárky Prossové a oddílu karate. V rámci programu se uskutečnil i seminář o sociálních problémech, kterými se zabývají naše města. Z tohoto důvodu se tohoto výjezdu zúčastnili i zástupci Naděje, sociálního odboru Městského úřadu v České Třebové a zástupci Domu dětí a mládeže Kamarád, kteří zde prezentovali projekt Partnerství (projekt financovaný Ministerstvem vnitra a Městem Česká Třebová pro obyvatele Borku a žáky Základní školy praktické). Za kulturní oblast se zúčastnila skupina Singing girls, která měla dvě vystoupení v rámci sobotního programu.

Po čtvrtečním přivítání zástupci města odešli všichni účastníci na ubytování do rodin, kde pro ně byla zajištěna i večeře. V pátek ráno připravili organizátoři návštěvu města Como a po návratu se česká výprava rozdělila do skupin podle jednotlivých zájmů. Basketbalisté odehráli přátelské utkání, ve kterém zvítězili 82:80 v prodloužení, gymnastky a tanečnice měly společné hodiny se svými italskými protějšky, ukázky své práce předvedl zástupce oddílu karate a zbývající část delegace navštívila organizace, zabývající se sociální problematikou.

V sobotu ráno od 9  hod. byl připraven seminář, na němž vystoupili zástupci obou stran. Z jednání vyplynulo, že AB se v současné době potýká s problematikou přistěhovalců, zatímco v České Třebové přetrvávají problémy s občany, kteří mají problémy se zapojením do majority. V závěru semináře účastníci konstatovali, že všechny problémy, týkající se této oblasti, není možné dořešit v rámci tohoto setkání, ale tato témata budou projednávána při návštěvě delegace z AB v České Třebové.

V sobotu proběhlo se uskutečnil turnaj v minikopané, kterého se zúčastnili i někteří členové oddílu basketbalu. V rámci připraveného programu měli naši občané možnost shlédnout zrekonstruovanou knihovnu, kde večer proběhla vernisáž fotografické výstavy, kde se prezentoval i náš fotografický kroužek. Členka tohoto kroužku získala i první cenu v této soutěži.
V neděli po slavnostní mši se v nedalekém Omate konalo úspěšné vystoupení našich gymnastek a tanečnic.
Věříme, že občané AB, kteří se aktivně zapojili do ubytování a dalších aktivit pro naši delegaci, se dočkají stejně vřelého přijetí a spolupráce ze strany našich občanů při své červnové návštěvě v rámci Týdne sportu.
 
Zodpovídá: Admin
Vytvořeno / změněno: 23.11.2009 / 23.11.2009
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém