Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Město

 

Strážníci s hasiči táhnou za jeden provaz

Při výkonu služby je často nutná spolupráce vícero složek integrovaného záchranného systému. Jedny z těch, ke kterým mají strážníci nejblíže, jsou jednotky sboru dobrovolných hasičů z různých částí města.
 

 
 

Jenom od počátku roku, tedy za necelých devět měsíců, jsme společně zasahovali u více než šesti desítek oznámení, nejčastěji se jedná o otevření uzamčených nebo zabouchnutých dveří (30 případů), požárů bylo zatím 12, havárií (technických, ekologických, přírodních – sem řadíme různé mastné skvrny na vozovce, popadané stromy nebo větve, odstranění rojů bodavého hmyzu atd.) bylo 17 případů. K tomu je třeba přičíst i spoluúčast hasičů při zajišťování veřejného pořádku na akcích celoměstského charakteru, jakou je např. Týden sportu nebo při regulaci dopravy při různých cyklistických nebo běžeckých závodech, které se konají za plného silničního provozu. Technické vybavení jednotek sboru dobrovolných hasičů se za poslední roky výrazně zlepšilo, nejen ve vozovém parku, ale i např. zakoupením nových přenosných motorových stříkaček nebo hydraulického vyprošťovacího zařízení, další materiální podporu mají přislíbenu jak od města, tak i od Pardubického kraje.  Na to, aby technika byla plně využita, je třeba také cvičit, i v tomto směru hasiči nezaostávají a postupně získávají potřebné dovednosti.

Dobrovolní hasiči v České Třebové jsou tak plnohodnotnou složkou záchranného systému, jejíž spolupráce si vážíme a pohlížíme na ni jako na svého partnera při řešení krizových situací na území města, ale i při pomoci poskytované občanům v každodenním životě. 

 
Zodpovídá: Petr Baláž
Vytvořeno / změněno: 14.9.2018 / 14.9.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém