Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Tisková zpráva: Jabkancová pouť se v letošním roce neuskuteční

V tomto týdnu dospěli členové Spolku od sv. Kateřiny k důležitému rozhodnutí. Tradiční Jabkancová pouť, která se měla tento rok konat v našem městě již po šedesáté, se letos neuskuteční.
 

 
 

„Vzhledem k nezlepšující se koronavirové situaci, jsme k tomuto závěru dospěli na své pondělní členské schůzi. Nejsme totiž schopni zabezpečit v současné době povinná bezpečnostní opatření, jako jsou rozestupy a rozdělení účastníků do sektorů. Pro zabezpečení těchto podmínek nám schází finanční i personální kapacity. V rouškách by bylo také obtížné při nepřetržitém dvanáctihodinovém zápřahu a teplu vyrábět jabkance. Vzhledem k tomu, že se situace neustále zhoršuje, nemůžeme si dovolit riskovat nákup potravin, které by se nám v případě zákazu konání veřejných akcí nepovedlo zkonzumovat,“ řekla zástupkyně spolku Eva Motyčková, která také nastínila plány na příští rok. „Jubilejní šedesátou Jabkancovou pouť uspořádáme v příštím roce. Věříme, že se bude moci odehrát v důstojnějších a klidnějších podmínkách, než by tomu bylo letos,“ uvedla paní Motyčková. „Je mi velice líto, že se letos Jabkancová pouť neuskuteční, ale chápu rozhodnutí členů Spolku od sv. Kateřiny, které považuji v současné situaci za rozumné,“ řekla Magdaléna Peterková, starostka města Česká Třebová, které je významným a tradičním partnerem akce.

Spolek od sv. Kateřiny vznikl v roce 1989 a následně převzal pořadatelství Jabkacové pouti, která se stala nedílnou součástí kulturního a společenského kalendáře občanů našeho města. K přeložení akce nedochází historicky poprvé. V roce 1982 byla Jabkancová pouť přesunuta z důvodu státního smutku, který byl vyhlášen v reakci na úmrtí Leonida Iljiče Brežněva. Jabkancová pouť se letos měla uskutečnit 21. listopadu.

 
Zodpovídá: Jiří Holý
Vytvořeno / změněno: 9.9.2020 / 9.9.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém