Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Město > Partnerská města > Agrate Brianza, Itálie

 

Třebováci srdečně uvítáni v Itálii

 

 
 

V noci ze středy 30. září 2009 na čtvrtek 1. října 2009 odjela z České Třebové téměř 50-ti členná delegace do partnerského města Agrate Brianza.

 

V delegaci byli zástupci Fotografického kroužku při Gymnáziu Česká Třebová, nejpočetnější byla skupina dětí z Domu dětí a mládeže, dále  skupina volejbalistů – juniorů a hudební skupina Kloaka. 

 

Fotografický kroužek je  již delší dobu v kontaktu s kroužkem fotografů v Agrate Brianza, vzájemně se prezentovali na svých výstavách a v rámci programu v České Třebové i v Agrate si připravili specifické aktivity. Stejně jako u nás, tak i v Itálii proběhly výstavy, kde se vzájemně představili členové těchto kroužků se svými fotografiemi. 

 

Divadelní představení „Láďo, ty jsi princezna“ upravila ředitelka DDM tak, aby bylo srozumitelné i pro italské publikum a děti provedly dvě vystoupení: v Omate a v Agrate.   

 

Naši volejbalisté se střetli v rovnocenným partnerem, kterému však podlehli, nicméně společný program byl organizován k plné spokojenosti sportovců a výsledek hry neovlivnil nikterak vzájemné   partnerské vztahy.

 

V sobotu navečer na náměstí vystoupila hudební skupina KLOAKA se svým programem, o který byl velký zájem a italští organizátoři projevili zájem uspořádat v rámci výměnných akcí i hudební festival, kterého by se mohla zúčastnit i tato třebovská hudební skupina.

 

Organizátoři z našeho partnerského města zajistili pro většinu účastníků ubytování v rodinách, takže při loučení ukáplo i několik slziček, protože péče a starostlivost o české  hosty byla vynikající jako obvykle.

 

Bohužel  program naší delegace byl tak bohatý, že nebyl ani čas na velká projednávání společných aktivit pro příští rok, takže věříme, že se podaří uskutečnit návštěvu malé skupiny italských organizátorů v našem městě ještě do konce letošního roku. Přípravy společných aktivit  budou směřovat k připomenutí pátého výročí podpisu partnerské smlouvy.

 

 

Ing. Jaromíra Žáčková
místostarostka

 
Zodpovídá: Admin
Vytvořeno / změněno: 23.11.2009 / 23.11.2009
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém