Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Město > Partnerská města > Agrate Brianza, Itálie

 

Týden sportu 2012 s aktivní účastí sportovců z družebních měst

Tradiční českotřebovský Týden sportu s aktivní mezinárodní účastí
 

 
 

V letošním roce se akce „Týden sportu“ konala již počtrnácté a trvala od neděle 17. června do pátku 22. června 2012.

 

Již pošesté se Týdne sportu zúčastnily delegace mladých sportovců z našich družebních měst Agrate Brianza, Olawy a Svitu.

 

Slovenská a polská delegace přijela již v neděli 17.6.2012. V neděli večer vystoupil společně s českými hudebními skupinami i OK BAND z Olawy. Slovenské a polské děti  se zúčastnily pondělního sportovního programu ve SKI Areálu na Pekláku, všichni si prohlédli Chaloupku Maxe Švabinského a poté volejbalistky sehrály trojutkání v tělocvičně na ZŠ Nádražní. V úterý dopoledne všichni navštívili kostel sv. Jakuba a rotundu sv. Kateřiny v doprovodu průvodce zajištěného českotřebovským muzeem.   Polské ženy měly vlastní program, který jim připravily členky českotřebovského Sokola.     

Všichni  měli možnost zapojit se do sportovních aktivit, které probíhaly na mnoha místech v našem městě v rámci Týdne sportu. Poláci odcestovali již v úterý, Slováci ve středu.

 

 

Ve čtvrtek byli naši polští a slovenští přátelé vystřídáni italskou delegací.

 

Ta přijela brzy po obědě, aby její členové byli v 16:00 hod. v Kulturním centru Česká Třebová přítomni slavnostního zahájení  výstavy ke 150 letům založení Itálie, dokumentující také družbu našeho města s italským městem Agrate Brianza.

 

Poté všichni spěchali shlédnout vystoupení českotřebovských a italských  gymnastek  v tělocvičně ZŠ Nádražní. Téměř ve stejný čas vystupovali italští hudebníci na pódiu Týdne sportu na Starém náměstí. V pátek v 15:00 hod. proběhlo basketbalové utkání Česká Třebová - Agrate Brianza, kde naši přátelé uplatnili svoji výškovou převahu a zvítězili.  Souběžně s nimi proběhlo i hudební vystoupení druhé italské hudební skupiny z Omate na Starém náměstí.

 

 

Všichni zúčastnění, ať z Polska, Slovenska či Itálie, obdivovali sportovní aktivity a zapojení zejména děti a mládeže do programu Týdne sportu. Také s velkým zájmem shlédli doprovodný kulturní program. Všichni bez rozdílu projevili zájem se zúčastnit i příštího ročníku Týdne sportu.

 

 

Ing. Jaromíra Žáčková

místostarostka

 

Fotografie ve fotogalerii k článku Týden sportu:

Mgr. Milan Michalski

Ludmila Rašnerová

Věra Vraspírová

Ivana Macháčková

 
Zodpovídá: Ludmila Rašnerová
Vytvořeno / změněno: 2.7.2012 / 2.7.2012
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém