Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Město > Partnerská města > Agrate Brianza, Itálie

 

Účastníci Univerzity třetího věku z Olawy navštívili Českou Třebovou

Ve čtvrtek 07.06.2018 přijelo na přátelskou návštěvu 15 seniorů z Olawy pod vedením paní Moniky, vedoucí projektu Univerzity třetího věku v Olawě.
 

 
 

Po večeři byla pro návštěvu připravena návštěva rotundy sv. Kateřiny, kde kromě historického výkladu zazněl malý varhanní koncert. Na páteční dopoledne připravily členky místního Sokola  různá cvičení, do kterých se senioři z Olawy nadšeně zapojili. Po obědě se uskutečnilo oficiální setkání ve velké zasedací místnosti městského úřadu, kde si návštěvníci se zájmem prohlédli pamětní knihy, které jsou vedeny od roku 1997, kdy byla podepsána smlouva o spolupráci s Olawou. Program pokračoval návštěvou muzea a kostela sv. Jakuba. Na závěr pátečního dne bylo připraveno společné opékání buřtů, všichni zúčastnění měli možnost zazpívat si různé písně a zatančit v areálu na Skále.

V sobotu se organizace chopili českotřebovští senioři a všichni společně navštívili Moravskou Třebovou. Po návratu byl připraven v českotřebovské kuželně na Kozlovské ulici turnaj v kuželkách, kterého všichni využili k rozpohybování se po návratu z Moravské Třebové.


V neděli po snídani využili pozvání pana děkana Kolovratníka a zúčastnili se mše v kostele sv. Jakuba.  Na závěr svého pobytu navštívili ještě kapli na Horách, kde se seznámili s historií další českotřebovské církevní památky. Průvodcem po historických památkách byl po celou dobu pan Vojtěch John a též jeho syn, který v kapli na Horách i v rotundě sv. Kateřiny zahrál malý koncert. Vedoucí celé delegace ještě písemně poděkovala za přijetí a péči, které se delegaci olawských seniorů dostalo.


Při návštěvě radnice zástupci delegace předali místostarostce obraz paní Ewy Dzierzanowske jako poděkování za pozvání a přijetí.

 

 
Zodpovídá: Miroslava Kejvalová
Vytvořeno / změněno: 13.6.2018 / 13.6.2018
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém