Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Ukončení projektu Poslední okamžiky války a oslava Dne válečných veteránů

 

Odkazy


 
 

Jako již tradičně, i letos byla  11. listopadu 2015 uctěna památka veteránů všech válek u  ZŠ Habrmanova. Tímto aktem byl ukončen také  projekt Poslední okamžiky války, neboť se ho zúčastnily obě zahraniční delegace studentů – účastníků projektu - ze slovenského Svitu a polské  Olawy.


V pondělí 9. listopadu a v úterý 10. listopadu proběhly pro účastníky projektu velice zajímavé workshopy, které byly zaměřeny na schopnost vyjádřit lásku svému okolí a na potlačení xenofobie. 


Pondělní večer byl věnován ukázkám stravování ve zúčastněných zemích a v úterý večer si účastníci vyzkoušeli aktivity, které nabízí náš volnočasových klub Rébus. Z obou partnerských měst zazněl názor, že by takové kluby měli rádi jak ve Svitu, tak i v Olawě. 


Úterní prezentace na téma Poslední okamžiky války shlédly cca čtyři stovky žáků českotřebovských základních škol a gymnázia. Lze konstatovat, že připravené prezentace byly opět tak kvalitní, že jim publikum věnovalo maximální pozornost a ničím je nerušilo. Z tohoto důvodu budou organizátoři zvažovat uspořádání obdobné akce i v příštím roce, ať již budou podporovány fondy EU či nikoliv.


Poslední den byl odpočinkový a pro studenty byla připravena návštěva hradu Bouzov a připomenutí vyhlazení obce Javoříčko. Při této příležitosti se uskutečnila i návštěva Javoříčských jeskyní.


Po ukončení pietního aktu proběhlo dojemné loučení mezi účastníky projektu a naši zahraniční hosté odjížděli do svých domovů s tím, že na pobyt v našem městě budou dlouho a rádi vzpomínat.    

 

Ing. Jaromíra Žáčková

místostarostka

 

Foto: Sabina Slezáková

 
Zodpovídá: Ludmila Rašnerová
Vytvořeno / změněno: 12.11.2015 / 12.11.2015
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém