Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Městský úřad > Úřední deska

 

Upozornění pro občany cestující do zahraničí

Doporučujeme všem občanům, kteří se chystají vycestovat do zahraničí, aby si před zakoupením zájezdu zkontrolovali platnost svého cestovního pasu.
 

 
 

Lhůta pro vydání cestovního dokladu s biometrickými prvky (údaje o zobrazení obličeje a otisků prstů uložené na nosiči dat, vč. dalších bezpečnostních prvků) s dobou platnosti na 10 let (cestovní pas pro děti do 15 let věku s dobou platnosti na 5 let) je zákonem stanovena do 30 dnů.

 

Ve zkrácené lhůtě do 15 dnů lze vydat cestovní doklad, který neobsahuje biometrické prvky a jeho doba platnosti je 6 měsíců. S tímto dokladem však nelze do některých zemí vycestovat. Určité státy mají stanoveny zvláštní podmínky pro vstup na své území. Nejčastější podmínkou je vstup na území pouze s cestovním dokladem, který obsahuje biometrické prvky nebo s cestovním dokladem, jehož doba platnosti je minimálně 6 měsíců ode dne vstupu na území.

 

Podrobné informace o podmínkách vstupu na území jednotlivých států naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR www.mzv.cz, záložka CESTUJEME – státy světa – informace na cesty.

 

Do zemí Evropské unie, Evropského hospodářského prostoru a Švýcarska lze jako cestovní doklad použít platný občanský průkaz. Přesto doporučujeme konkrétní stát ověřit na výše uvedených stránkách. Občanský průkaz rodiče, který obsahuje údaj o nezletilém dítěti, není cestovním dokladem pro toto dítě.

 

Děti zapsané v platném cestovním pasu rodiče mohou s rodičem, v jehož pasu jsou zapsány, překročit hranice bez vlastního cestovního dokladu, přičemž dítě zapsané do pasu rodiče před 1.9.2006 může takto cestovat do 15 let věku a dítě zapsané do pasu rodiče od 1.3.2008 může takto cestovat do 10 let věku.

 

Naděžda Szüllöová, odd. správních činností MěÚ Česká Třebová
 
Zodpovídá: Mgr. Naděžda Szüllöová
Vytvořeno / změněno: 22.6.2011 / 22.6.2011
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém