Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

V České Třebové jsou v červenci a srpnu tři církevní památky přístupné veřejnosti

Sv. Jakub
Předpověď počasí na konec tohoto týdne není příliš přívětivá. Možná tak oceníte následující tipy na zaplnění Vašeho víkendového programu. Za zážitky, které Vám nabízíme, nemusíte cestovat daleko a rozhodně se při nich nenamočíte. Městské muzeum Česká Třebová totiž zajišťuje průvodcovskou službu v kostele sv. Jakuba, rotundě sv. Kateřiny a kapli na Horách.
 

 
 
FARNÍ KOSTEL SV. JAKUBA VĚTŠÍHO
Nově je bez nutnosti objednání zpřístupněn farního kostel sv. Jakuba Většího, jehož návštěvník bude v rámci prohlídky seznámen se stavebně historickým vývojem objektu. Dozví se mnoho o minulosti města a místa, které bylo tolikrát zničeno požáry. Vyslechne informace o architektovi českotřebovského kostela a vynálezci Josefu Hardtmuthovi i o návštěvě knížete Aloise z Lichtenštejna v České Třebové. V interiéru si návštěvník prohlédne prvky mobiliáře, které pocházejí z různých časových vrstev (z kostela zničeného požárem roku 1793, vybavení pořízené současně se stavbou kostela i novější, které bylo pořízeno při obnově chrámu po požáru roku 1884). Z důvodu rekonstrukce je vstup bočním vchodem z Hýblovy ulice. Otevřeno: úterý – sobota 9 - 12 a 13 - 17 hodin, neděle 13 – 17 hodin.

ROTUNDA SVATÉ KATEŘINY 
Jediná dochovaná románská rotunda Pardubického kraje, jejímuž oltáři dominuje pozdně gotická soška sv. Kateřiny Alexandrijské.Otevřeno: denně mimo pondělí 9 - 12 a 13 - 17 hodin.

KAPLE PANNY MARIE POMOCNÉ NA HORÁCH
Místo opředené mnoha pověstmi o zázračně uzdravených nemocných. Na místě původní dřevěné kapličky stojí od roku 1819 kaple zděná. V blízkosti se nachází bývalé lázně, v nichž v roce 1851 pobývala Božena Němcová. Otevřeno: soboty, neděle a svátky 9 - 12 a 13 - 17 hodin.

Upozorňujeme, že Chaloupka Maxe Švabinského v Kozlově je z důvodu rekonstrukce po celý rok 2020 UZAVŘENA!

svjrotundakaple

 
Zodpovídá: Jiří Holý
Vytvořeno / změněno: 17.7.2020 / 17.7.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém