Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Ve čtvrtek 30. června 2011 v pozdních večerních hodinách ukončí řádný provoz analogový dokrývač ČT1 Česká Třebová (35. kanál)

 

 
 

Na konci června ČT vypne 9 analogových vysílačů velkého výkonu a 174 analogových vysílačů malého výkonu. Jedním z nich je i ten v České Třebové.

 

Ve čtvrtek 30. června 2011 v pozdních večerních hodinách ukončí řádný provoz analogový dokrývač ČT1 Česká Třebová (35. kanál). Jeho vysílání bude od 23. týdne označené piktogramem (symbol v podobě čtyř čtverečků v pravém spodním rohu obrazovky), vedle něhož se bude průběžně objevovat také textová lišta s bližšími informacemi. Podle těchto grafických prvků velnutých přímo do obrazu diváci snadno poznají, že přijímají signál z vysílače, jehož vypnutí se blíží.

 

Pokrytí digitálním zemským vysíláním České televize – multiplexem veřejné služby se všemi čtyřmi programy ČT – v územní oblasti Trutnov, kam Vaše město patří, zajišťují vysílače velkého výkonu Liberec – Ještěd (43. kanál), Trutnov – Černá hora (40. kanál) a Pardubice – Krásné (32. kanál). Příjem programů ČT v komplikovaných lokalitách umožňuje satelitní digitální vysílání – kdekoliv v České republice je bezplatně k dispozici vysílání všech čtyř programů České televize z družice Astra 3A a distribuce ČT HD z družice Astra 3B (pozice 23,5° východně, platformy CS Link a SkyLink). Z družice Astra 3A jsou dostupné i regionální mutace zpravodajských pořadů České televize pro severní a jižní Moravu na ČT1. Více na stránkách internetového speciálu www.digict.cz v rubrikách Digitální satelitní vysílání DVB-S a Příjem regionálního vysílání.

 

Podrobnosti o nadcházejícím vypínání analogového zemského vysílání České televize jsou k dispozici v tiskové zprávě Vypínání analogového vysílání ČT: 30. června 9 vysílačů a 174 dokrývačů.

 

Další informace o digitalizaci České televize ve zpravodajství ČT, v teletextu ČT1 od strany 650, na www.digict.cz i v Diváckém centru ČT – horká linka digitalizace 261 13 74 74 (denně od 7:30 do 20:00 hodin).

 
Zodpovídá: Ing. Jiří Mareš
Vytvořeno / změněno: 11.5.2011 / 11.5.2011
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém