Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka

 

Videomedailonky oceněných Cenou města Česká Třebová 2019

videa
Vzhledem ke skutečnosti, že se v letošním roce neuskutečnilo slavnostní předávání Cen města Česká Třebová KOHOUT za rok 2019, bylo přistoupeno ke zveřejnění jmen oceněných prostřednictvím medailonků na sociálních sítích a webu města.
 

 
 
KOHOUT 2019: Jan Friš

Českotřebovský atlet Jan Friš byl oceněn Cenou města Česká Třebová KOHOUT za své výtečné výsledky v průběhu roku 2019. Za zmínku stojí především jeho medailové umístění na Světové univerziádě v Neapoli, kde při závodu na 1 500 m doběhl na druhém místě. Jan Friš se stal také mistrem České republiky v běhu na 5 000 m a účastnil se Mistrovství Evropy do 22 let v polském městě Bydhošť a Halového mistrovství Evropy v atletice ve skotském Glasgow.

KOHOUT 2019: HC Kohouti Česká Třebová

Místní hokejový oddíl HC Kohouti Česká Třebová obdržel Cenu města Česká Třebová za svoji historicky první výhru v krajské soutěži Pardubického kraje, které docílil v sezóně 2018-2019, kdy se dokázal probít do finále play-off, ve kterém nakonec také zvítězil nad mužstvem HC Chrudim. 

KOHOUT 2019: KARATE–KA Česká Třebová

Karatisté z českotřebovského oddílu karate a kobudo obdrželi Cenu města Česká Třebová KOHOUT za reprezentaci našeho města a celé České republiky na Mistrovství světa v Kobudo kata kumiwaza, které se konalo ve francouzském města Thonounu, kde dokázali při konkurenci více než 200 soutěžících docílit následujících výsledků: Libor Kovář 3 x 1. místo, Oldřich Zelenka 1x 1. místo, Martin Koubek 1 x 1. místo.

KOHOUT 2019: Mineralogický klub Česká Třebová

Mineralogický klub Česká Třebová, který obdržel Cenu města Česká Třebová KOHOUT za uspořádání výstavy k 20. výročí svého založení, je otevřená organizace pořádající pro své členy i veřejnost bohatý program s mineralogickou a paleontologickou tematikou.

KOHOUT 2019: Adam Janíček

Adam Janíček, nadaný houslista Základní umělecké školy Česká Třebová, obdržel Cenu města Česká Třebová KOHOUT za reprezentaci města při celostátních, mezinárodních a zahraničních soutěžích v průběhu roku 2019. Adam vyhrál ve své kategorii 1. cenu Mezinárodní houslové soutěže Oskara Riedinga a zvláštní cenu za nejlepší provedení Riedingova koncertu ve slovinském Celje. Následně vystoupil také na koncertu finalistů této soutěže a na koncertě s Komorním smyčcovým orchestrem Slovinské filharmonie.

KOHOUT 2019: Jakub Janíček

Jakub Janíček, českotřebovský kontrabasista, který od září 2016 dojíždí do Holic na ZUŠ Karla Malicha, obdržel obdobně, jako jeho bratr Adam, Cenu města Česká Třebová KOHOUT za reprezentaci města při celostátních mezinárodních a zahraničních soutěžích v oboru kontrabas. 

KOHOUT 2019: Taneční orchestr žáků ZUŠ

Taneční orchestr žáků ZUŠ Česká Třebová pod vedením Mgr. Milana Špičáka byl Cenou města Česká Třebová KOHOUT oceněn za svůj koncert při slavnostním večeru ke třicátému výročí 17. listopadu 1989, který proběhl ve velkém sále kulturního centra.

Cena starostky města 2019: Ing. Jiří Vencl, in memoriam

Jiří Vencl zemřel 31. ledna 2020 ve věku nedožitých 84 let. Cenu starostky města získal za svůj celoživotní přínos k rozvoji společenského a kulturního života v České Třebové, ke kterému přispěl jako esperantista, loutkař, člen Divadelního souboru Hýbl, Klubu českých turistů, účastník sokolských sletů i spartakiád a zakládající člen rady Českotřebovského zpravodaje.

Cena starostky města 2019: Ing. Otokar Dobrovský, in memoriam

Otokar Dobrovský, který nás opustil dne 6. prosince 2019 ve věku 81 let, obdržel Cenu starostky města za svůj celoživotní přínos k rozvoji společenského a kulturního života v České Třebové. Otokar Dobrovský byl divadelní ochotník, loutkař a recitátor, dlouholetý člen a předseda Divadelního souboru Hýbl. Za svou práci pro amatérské divadlo byl v roce 2014 oceněn Zlatým odznakem J. K. Tyla.
 
Zodpovídá: Jiří Holý
Vytvořeno / změněno: 18.12.2020 / 18.12.2020
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém