Orientační nabídka


International


Město
Česká Třebová - Oficiální web

 
Vítejte ve východních Čechách, na samém pomezí Čech
a Moravy, v půvabné přírodě podhůří Orlických hor,
v údolí řeky Třebovky, v České Třebové.
 


Cesta: Titulní stránka > Organizace, služby > Úřady, školy a organizace > Sociální služby

 

Virtuální prohlídky

 

 
 

Panoramatická prohlídka města

Prohlídka města
Panoramatická prohlídka města vám poskytne dokonalý přehled o rozložení zajímavých turistických cílů ve městě a jeho bezprostředním okolí. V jejím rámci můžete navštívit Staré náměstí, rotundu sv. Kateřiny, kostel sv. Jakuba, dopravní terminál Jana Pernera, park Javorka, poutní kapli Panny Marie Pomocné na Horách, rozhlednu na Kozlovském kopci a chaloupku Maxe Švabinského. Otevřít virtuální prohlídku >>>

Staré náměstí

V roce 1995 se historický střed města dočkal prohlášení městskou památkovou zónou. Dominantou Starého náměstí je renesanční radnice, která je zapsána v seznamu kulturních památek, stejně jako mariánský sloup z roku 1706. Staré náměstí je druhým zastavením naučné stezky Krok za krokem. 
Otevřít virtuální prohlídku >>>Multifunkční dopravní terminál Česká Třebová - náměstí Jana Pernera

Dopravní terminál byl vybudován v roce 2010 díky prostředkům z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Terminál propojuje automobilovou, autobusovou a železniční dopravu, cyklodopravu a pěší trasy v širokém regionu. Jeho součástí je podzemní parkoviště s 259 parkovacími místy. Nový terminál zajišťuje dopravní obslužnost regionálního významu a tvoří tak důstojnou bránu rozvoje turistického ruchu v této části kraje i Orlických hor. Terminál a budova českotřebovského nádraží je prvním zastavením naučné stezky Krok za krokem, která provází návštěvníky po nejzajímavějších místech města Česká Třebová. Na nádraží najdete také rozcestník turistických značek, které směřují na Kozlovský kopec, poutní místo Hory nebo do Rybníka na naučnou stezku Údolím Skuhrovského potoka.
Otevřít virtuální prohlídku >>>


Rozhledna na Kozlovském kopci

Kozlovský kopec je místem oblíbeným a turisty vyhledávaným. Protíná se na něm několik turistických tras, cyklotras i tras pro běžkaře. V roce 1930 byla na jeho vrcholu postavena dřevěná rozhledna, krátce nato i turistická chata. Původní rozhledna se do dnešní doby nezachovala a na jejím místě stojí od roku 2000 nová. Věž má celkovou výšku 55 m a je opatřena vyhlídkovou plošinou ve výšce 32 m. V údolí pod Kozlovským kopcem se rozkládá vesnička Kozlov, která je od České Třebové vzdálena cca 5 kilometrů. Vesnička je spojená především s pobytem malíře Maxe Švabinského, který sem jezdíval na letní pobyt do chaloupky č. p. 50. Chaloupka M. Švabinského je v současnosti expozicí Městského muzea.
Otevřít virtuální prohlídku >>>


Park Javorka

Park se rozkládá okolo stejnojmenného pramene Javorka, kde byl roku 1885 založen městský sad v anglickém stylu. Park zaujímá plochu 3 ha a v horních partiích přechází v lesní porost. Přímo odtud vedou turistické stezky směrem na Kozlov a Hory. Park Javorka je také jednou ze zastávek naučné stezky Krok za Krokem.
Otevřít virtuální prohlídku >>>Bosenský pavilon v parku Javorka

Besídka Osmiboký altán v nejkrásnějším parku v České Třebové. Celková kapacita není omezena, 15 míst k sezení. Možnost konání svatebních obřadů.
Otevřít virtuální prohlídku >>>Okolí Bosenského pavilonu v parku Javorka

Javorka Pohled na horní okolí Bosenského pavilonu.
Otevřít virtuální prohlídku >>>Okolí Bosenského pavilonu v parku Javorka - jiný pohled

Javorka2 Pohled na dolní okolí Bosenského pavilonu.
Otevřít virtuální prohlídku >>>Kostel svatého Jakuba

Současnému klasicistnímu svatojakubskému kostelu předcházely nejméně dva starší, oba stály na tomtéž místě. První padl za oběť požáru v roce 1636, do roku 1640 byl nahrazen druhým, který však vyhořel po úderu blesku do kostelní věže v roce 1793. V roce 1794 byla zahájena stavba nové svatyně, kterou finančně zaštítil majitel panství Alois z Lichtenštejna. Stavba byla dokončena v roce 1801. Zásluhy tehdejšího majitele panství o vybudování připomíná pamětní deska, která dodnes zdobí průčelí kostela. Roku 1884 byl českotřebovský chrám ještě jednou ohrožen ohněm. Shořela střecha se sanktusníkem, velká věž s hodinami a zvony. Po rekonstrukci byl kostel roku 1888 znovu vysvěcen. Kromě pravidelných bohoslužeb se v kostele konají vánoční koncerty i koncerty vážné hudby v rámci Mezinárodního varhanního festivalu Zdeňka Pololáníka a Hudebního festivalu Antonína Bennewitze. U příležitosti akce Noc kostelů se v areálu pořádají prohlídky s výkladem průvodce a s doprovodným programem. Areál kostela sv. Jakuba je dalším zastavením naučné stezky Krok za Krokem.
Otevřít virtuální prohlídku >>>


Obřadní síň MěÚ Česká Třebová

Obřadní síň Obřadní síň v budově renesanční radnice na Starém náměstí. Celkový počet 80 míst, z toho 50 k sezení.
Otevřít virtuální prohlídku >>> 

Odkazy

 
Zodpovídá: Admin
Vytvořeno / změněno: 29.5.2012 / 29.5.2012
 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Redakční systém